این آیین نامه بر اساس مصوبه هیات وزیران در خصوص ماینینگ ارز رمزنگاری شده توسط وزارت نیرو تهیه و تصویب شده است.

آیین نامه تامین برق مراکز ماینینگ ارز دیجیتال مصوب شد: قیمت هر کیلووات ساعت برق مصرفی برای ماینینگ 2530 تومان

وزارت نیرو مقرراتی را برای تامین برق مراکز ماینینگ ارز دیجیتال تصویب کرده است. بنابراین قیمت هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز ماینینگ ارز دیجیتال برابر با میانگین قیمت برق صادراتی بر اساس نرخ مبادله ای سامانه NEMA و در حال حاضر 2530 تومان است. البته برای این مراکز نیز تخفیف در نظر گرفته شده است.

آیین نامه برق رسانی به مراکز استخراج ارزهای دیجیتال بر اساس مصوبه هیئت وزیران در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال تهیه و به تصویب وزارت نیرو رسیده است. هدف آن تبیین شرایط برق رسانی به مراکز فوق الذکر و ایجاد وحدت در شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق می باشد.

کارگزاران ستادی، شرکت مادر تخصصی توانیر، تولید برق حرارتی، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و موسسات و مراکز آموزشی و پژوهشی زیرمجموعه وزارت نیرو موظف به اجرای این سند هستند.

تعرفه برق

وزارت انرژی قیمت هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را معادل 2530 تومان تصمیم بگیرید این قیمت توسط شرکت توانیر هر سه ماه یکبار بر اساس میانگین ریالی برق صادراتی و بر اساس میانگین نرخ ارز سه ماهه سامانه نما اصلاح و به روز می شود.

مرکز استخراج ارزهای دیجیتال

به منظور گسترش مراکز استخراج ارزهای دیجیتال در مقیاس بزرگ، قیمت برق دریافتی در صورت اتصال در سطوح ولتاژ 400 و 230 کیلو ولت با 20 درصد تخفیف و سطوح ولتاژ 132، 66 و 63 کیلو ولت با 12 درصد شارژ می شود. تخفیف.

همچنین مراکز ماینینگی که ارز حاصل از صادرات ارزهای دیجیتال خود را بر اساس قوانین بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند، از تخفیف تا 10 درصد برخوردار خواهند شد.

شرکت برق نیز برای اطمینان از پرداخت بهای برق مصرفی این مشترکین متناسب با ظرفیت انشعاب، ضمانت نامه معتبر معادل خود اخذ خواهد کرد.

روش های مجاز تامین برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال

راه های مختلفی برای تامین برق مراکز استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. با استفاده از روش یا ترکیبی از روش‌ها برای اتصال به شبکه و خرید نیرو از شرکت‌های انرژی، با ساخت و راه‌اندازی نیروگاه‌های حرارتی خارج از شبکه، ساخت و راه‌اندازی نیروگاه‌های حرارتی با تامین سوخت از سایت گاز مرتبط، توسط تجدیدپذیرهای نوساز. نیروگاه های انرژی و توسط گواهی صرفه جویی در انرژی الکتریکی می توانند برق را برای یک مرکز استخراج ارز دیجیتال تامین کنند.

بسته به نوع این منبع انرژی شرایطی برای متقاضیان در نظر گرفته می شود.

تامین برق از طریق اتصال به شبکه و خرید انرژی الکتریکی از شرکت های برق

خرید انرژی الکتریکی از طریق انشعاب تنها با ارائه پروانه بهره برداری و بر اساس انرژی نهایی موجود در آن امکان پذیر است. انشعاب با توان 30 تا 250 کیلووات از طریق نصب پست فشار متوسط ​​انجام می شود و با هزینه متقاضی تخصیص می یابد. انشعاب با توان 1 مگاوات یا بیشتر از طریق فیدر اختصاصی خواهد بود.

مقررات تامین برق برای استخراج ارزهای دیجیتال

بر اساس مصوبه وزارت نیرو، خرید انرژی الکتریکی از شبکه برق رسانی به این مراکز در ساعات محدود ممنوع و تنها در ایام عادی سال مجاز است.

خرید برق از شبکه برای استخراج ارزهای دیجیتال در ساعات محدود ممنوع است. «زمان‌های محدود» زمان‌هایی از سال است که محدودیت‌هایی برای تامین برق در کشور وجود دارد. این زمان ها در ابتدای هر فصل توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام می شود.

جداسازی شعبه موجود به طور کلی یا جزئی برای تخصیص بخشی از انرژی برای استخراج ارز دیجیتال تنها در صورت صدور و ارائه مجوز جداگانه، جداسازی کامل محل اختصاص داده شده به ماینینگ ارز دیجیتال و جداسازی کامل شبکه برق داخلی امکان پذیر خواهد بود.

تامین برق با ساخت و راه اندازی نیروگاه های حرارتی

در این خصوص آیین نامه وزارت نیرو مقرر می دارد صرف نظر از اینکه نیروگاه حرارتی به شبکه متصل باشد یا خیر، فرآیند سرمایه گذاری برای استقرار ظرفیت نیروگاه تابع مقررات جاری وزارت نیرو است. .

همچنین بنا به درخواست متقاضی شرکت های انرژی مجاز به واگذاری مراکز توزیع نیروی برق جهت استخراج می باشند. البته در این صورت هرگونه اتصال نیروگاه حرارتی به شبکه ممنوع است. بنابراین متقاضیانی که همزمان دارای انشعاب برق و نیروگاه حرارتی هستند، تنها زمانی مجاز به استفاده از نیروگاه خواهند بود که مصرف برق آنها از طریق شبکه باشد، با تایید شرکت برق. کاملا متوقف شد

نحوه تامین سوخت مورد نیاز و قیمت آن برای تولید برق در نیروگاه‌های حرارتی بر اساس مفاد آیین‌نامه استخراج ارزهای دیجیتال تنظیم می‌شود.

تامین برق با نیروگاه های نوساز انرژی های تجدیدپذیر

این مراکز استخراج ارز دیجیتال همچنین می توانند در صورت نیاز بخشی از برق را از توزیع برق تامین کنند. توانی که متقاضی از شبکه دریافت می کند باید در زمان های دیگر با شبکه پاک شود.

پس از کسر مصرف در نظر گرفته شده برای استخراج ارز دیجیتال و فیلتر کردن میزان انرژی دریافتی از شبکه، در صورت مثبت بودن خالص برق تزریقی به شبکه، مازاد تولید در سقف تعیین شده توسط ساتبا (سازمان انرژی های تجدیدپذیر) توسط این سازمان خریداری می شود. . در صورت منفی بودن صورتحساب با توجه به نرخ فروش برق مراکز ماینینگ ارز دیجیتال محاسبه می شود.

معدن

بر اساس تبصره 4 این بند، استفاده از شبکه برای تامین برق یکپارچه و انتقال انرژی الکتریکی تولید شده توسط نیروگاه انرژی های تجدیدپذیر به محل مرکز ماینینگ ارز دیجیتال در هر زمان اعم از عادی یا محدود بلامانع است مشروط بر اینکه شبکه این کار را انجام می دهد. شما با محدودیت انتقال مواجه نیستید.

تامین برق با سرمایه گذاری در بهینه سازی

با این روش تامین انرژی، مراکز استخراج ارز دیجیتال مجاز به فعالیت در چارچوب دستورالعمل های بهبود انرژی و محیط زیست مصوب SATBA هستند. برق رسانی به این مراکز در ساعات مشخص مجاز نمی باشد مگر اینکه در این زمان ها صرفه جویی شود و شبکه با محدودیتی برای تحویل برق در محل مصرف مواجه نباشد.

ساعات کاری مشخص شده توسط توانیر را تعیین کنید

شرکت التنویر موظف است حداکثر تا دو ماه پس از آن نسبت به اطلاع رسانی لیست نقاط شبکه که با حداقل محدودیت در ظرفیت انتقال برق شبکه و تامین برق از نظر تامین برق مورد نیاز متقاضیان مواجه هستند، اقدام و اعلام نماید. ابلاغ این تصمیم توانیر می تواند لیست جدید را در ابتدای اردیبهشت هر سال به روز رسانی و اعلام کند.

همچنین این شرکت باید در شروع هر فصل، زمان‌بندی‌ها و ساعات محدود و منظم را اعلام کند.

وزارت نیرو برای برق مصرفی برای روشنایی منطقه و دوربین‌های امنیتی و نظارتی مرکز استخراج ارزهای دیجیتال تفاوتی با برق ماینینگ قائل نشد و چراغ‌ها را مجبور به مصرف حداکثر 20 کیلووات برق برای چنین مواردی در مدت محدود کرد. بار.

شرکت های برق موظف به شناسایی متخلفان با استفاده از شبکه برق برای استخراج هستند. این شناخت شامل پاداش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید