متا اعلام کرد که NFT ها را از اینستاگرام و فیسبوک حذف می کند، بدون اینکه دلیل خاصی ارائه کند.

متا به پشتیبانی از NFT در اینستاگرام و فیس بوک پایان می دهد

کمتر از یک سال از زمانی که متا تصمیم گرفت از مجموعه های دیجیتال در پلتفرم های مختلف خود پشتیبانی کند می گذرد، اما اکنون تصمیم خود را برای پایان دادن به پشتیبانی از NFT ها یا توکن های غیرقابل تعویض در اینستاگرام و فیس بوک اعلام کرده است.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، می‌خواهد این شرکت یک سال با بهره‌وری بالا را پشت سر بگذارد، به همین دلیل است که تاکنون هزاران نفر از شرکت اخراج شده‌اند و چندین پروژه تعطیل شده‌اند و به نظر می‌رسد که پشتیبانی از NFT وجود دارد. یکی از آنها

پایان پشتیبانی NFT در اینستاگرام و متا

استفان کسریل، مدیر تجارت و فناوری مالی در متا، در A موضوع توییت اعلام اهدای NFT:

“در حال حاضر، ما NFT ها را بازنشسته می کنیم تا روی راه های دیگری برای حمایت از سازندگان، کاربران و کسب و کارها تمرکز کنیم.”

متا این خبر را یک سال پس از آن اعلام کرد که مارک زاکربرگ در SXSW گفت اینستاگرام در حال کار بر روی پشتیبانی از NFT است. در اردیبهشت سال گذشته این قابلیت به شبکه اجتماعی پرطرفدار متا اضافه شد و در ماه نوامبر با ویژگی های مهمی به روز شد. در واقع، در همین زمان متا اعلام کرد که می‌خواهد سازندگان بتوانند کیت‌های دیجیتال را مستقیماً در اینستاگرام بسازند و بفروشند.

NFT اینستاگرام

در حال حاضر، ما نمی دانیم چرا متا چنین کاری را انجام می دهد. به خصوص که مارک زاکربرگ در گذشته گفته بود که NFT ها می توانند نقش مهمی در برنامه های این شرکت برای متاورس داشته باشند.

یکی از دلایل این امر می تواند نوسانات شدید و سقوط بازار ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته باشد. یکی دیگر از دلایل احتمالی استقبال کم کاربران از این ویژگی است. بد نیست اشاره کنیم که زاکربرگ NFT ها را برای پروژه ای با مشکلات فراوان در نظر گرفته است.

بخش Meta Reality Labs که روی هدست‌ها و پروژه‌های Metaverse کار می‌کند، میلیاردها دلار ضرر مالی داشته است، بنابراین کار بر روی پروژه‌های جانبی برای Metaverse ممکن است دیگر مقرون به صرفه نباشد و حتی زاکربرگ مرگ متاورس را پذیرفته است. به خصوص در دوره ای که برنامه های چت مانند ChatGPT محبوب تر از دنیای مجازی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید