Nobitex در گزارش خود آماری از تراکنش ها، محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده و رفتار کاربران آنها منتشر کرد.

گزارش Nobitex از سال 2022: رشد 33 درصدی کاربر در Crypto Winter

گزارش سالانه Nobitex نشان می دهد که تعداد کاربران این صرافی ارز دیجیتال با رشد 33 درصدی به 4.3 میلیون کاربر رسیده است. زنان 22 درصد از این کاربران را تشکیل می دهند، اما سهم تراکنش ها و دارایی ها در مقایسه با مردان کمتر است. کاربران Nobitex در سال 2022 بیش از 230 میلیون تراکنش بر روی این پلتفرم انجام دادند. مدت زمان فرآیند تأیید هویت سطح دوم Nobitex نیز در سال گذشته بیش از 84 درصد کاهش یافت.

صرافی کریپتوکارنسی نوبیتکس در مارس 2016 با یک گروه چهار نفره تشکیل شد و اکنون در پنجمین سال فعالیت خود قرار دارد. 268 قدرت شغلی و بیشتر 4 میلیون و 300 هزار کاربر ایرانی او آن را دریافت کرد. این پلتفرم گزارش عملکرد خود را برای سال 2022 منتشر کرده است که نشان دهنده کاهش تعداد تراکنش های کاربران ایرانی است در این سال و کاهش روند صعودی تازه واردان این برای بازار ارزهای دیجیتال است.

Nobitex در یک نگاه

اما امسال، نوبیتکس با چشم اندازی که برای آینده دنیای ارزهای دیجیتال ترسیم کرد، شاهد تحولات زیادی بود که در این گزارش به برخی از آنها پرداخته شده است. بنابراین، این صرافی اشاره کرد که سال 2022 سال سرد برای ارزهای دیجیتال و سال گرم برای نوبیتکس است.

در سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال روند نزولی را تجربه کرده است. بیت کوین که سال 2022 را با 47000 دلار پس از کاهش از محدوده 68000 دلار آغاز کرد، به این روند نزولی ادامه داد، اما زمستان امسال کریپتو، زمانی که هیجان بازار و تعداد معاملات کاهش یافت، سال یکپارچه سازی زیرساخت های Nobitex بوده است. ورود به مسیری برای ارائه خدمات فراتر از تبادل ارزهای دیجیتال، فنی و برنامه ریزی بود.

در سال جاری تیم فنی این پلتفرم علاوه بر توسعه زیرساخت کیف پول سرد Nobitex به طور متوسط ​​یک بار انجام داده است. 13 روز ارز دیجیتال فهرست شده در Really Markets و Tetri Nobitex. در حال حاضر پلتفرم نوبیتکس قابلیت پاسخگویی به هزاران کاربر را به صورت همزمان دارد، امکان سفارش و محدودیت ضرر به وب سایت و اپلیکیشن نوبیتکس اضافه شده است، نسخه تحت وب اپلیکیشن نوبیتکس راه اندازی شده است. نسخه وب اپلیکیشن Nobitex راه اندازی شده است. پنل کاربری جدید امکانات حرفه ای تری را در اختیار کاربران این پلتفرم قرار داده است.

جذب 1 میلیون عضو جدید توسط Nobitex

در سال 2022، یک میلیون و 87 هزار نفر در نوبیتکس ثبت نام کرده و به مشتریان این صرافی پیوسته اند تا تعداد کاربران نوبیتکس به بیش از 4 میلیون و 318 هزار کاربر برسد.

گزارش نوبیتکس

بر اساس آمار این صرافی ارزهای دیجیتال، میانگین سنی کاربران Nobitex 35 سال است و 22 درصد از آنها زن هستند. این درصد در مقایسه با سال 2021 تقریبا 6 درصد افزایش مشخص شده است که این نشان دهنده تمایل روزافزون زنان برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال است.

البته سهم زنان از کل دارایی‌ها در نوبیتکس 15.4 درصد است که نشان می‌دهد زنان یا پول کمتری نسبت به مردان در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند یا تمایل بیشتری به نگهداری دارایی‌های رمزنگاری شده خود در کیف پول شخصی خود دارند.

اگر به تعداد کاربران Nobitex بر حسب سن نگاه کنیم، تنها یک سوم آنها بالای 41 سال سن دارند. در واقع، با افزایش سن، سطح ریسک کاهش می‌یابد و با توجه به اینکه صنعت بلاک چین نیز یک حوزه جدید است، طبیعی است که جوانان در کف ترازو سنگین باشند.

محبوبیت Dogecoin همچنان ادامه دارد

Nobitex در بخشی دیگر از گزارش سالانه خود، میزان دارایی های موجود در کیف پول Nobitex را تجزیه و تحلیل کرد که نشان می دهد از سال 2021، Dogecoin در خط مقدم محبوب ترین ارز دیجیتال در این صرافی قرار دارد.

محبوب ترین دارایی های کاربر
ترکیب دارایی ها در کیف پول کاربران Nobitex در پایان سال 2022

مقایسه ترکیب دارایی ها در کیف پول کاربران گروه های سنی مختلف کمی تامل برانگیز است. اگرچه تحمل ریسک معمولاً با افزایش سن کاهش می یابد، اما Dogecoin همیشه بخش اصلی سبد افراد بالای 30 تا 60 سال بوده است. افراد جوان زیر 30 سال نیز به حفظ Tether علاقه مند هستند.

بد نیست بدانید یک سوم ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول کاربران نوبیتکس متعلق به ساکنان تهران است. جمعیت خراسان رضوی و اصفهان با اختلاف زیاد نسبت به تهران در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

سایه محدودیت های اینترنتی در تراکنش های ارزهای دیجیتال

طبق گزارش Nobitex، در سال 2022، بیش از 67,609,000 سفارش تراکنش در این پلتفرم ایجاد شده است. سهم زنان از این میزان معاملات 18.6 درصد و سهم مردان 81.4 درصد است. در این مدت، هر کاربر Nobitex به طور متوسط ​​16 بار ارز دیجیتال خرید و فروش کرده است.

بیشترین تعداد تراکنش های روزانه به 7 فوریه 2022 (18 فوریه 1400) برمی گردد که در این روز بیش از 541 هزار تراکنش در Nobitex ثبت شد. در روزی که بیت کوین از محدوده 36000 دلار به کانال 40000 دلار بازگشت.

نمودار تعداد تراکنش‌های انجام شده در Nobitex در سال گذشته به وضوح تأثیر محدودیت‌های اینترنتی بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. در ماه های سپتامبر و اکتبر سال جاری، شاهد اختلالات و انحلال گسترده اینترنت بودیم که بر حجم تراکنش های ارزهای دیجیتال Nobitex تأثیر گذاشت. البته روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال در این بازه زمانی در کاهش حجم معاملات بی تاثیر نبود.

تعداد تراکنش های انجام شده در Nobitex

اگرچه Dogecoin بیشترین سهم از دارایی های کیف پول کاربران Nobitex را دارد، Shiba بیشترین حجم تراکنش ها را به خود اختصاص داده است، 13.8 درصد از تراکنش های مبادله ارزهای دیجیتال مربوط به این memecoin است و Tether و Dogecoin در رتبه های بعدی قرار دارند.

یکی از مزایای صرافی های داخلی ارز دیجیتال در مقایسه با رقبای خارجی، امکان خرید ریالی است. 91 درصد از معاملات انجام شده در سال 2022 در نوبیتکس مربوط به بازارهای ریالی بوده که نسبت به سال 2021 حدود 2 درصد افزایش داشته است.

رفتار کاربر

در سال 2022، کاربران Nobitex در مجموع 124 میلیون بار از وب سایت Nobitex بازدید کردند و هر بازدید به طور متوسط ​​حدود 8 دقیقه طول کشید. بنابراین، کاربران Nobitex 1897 سال را در این پلتفرم سپری کرده اند.

نکته ای که قابل توجه است، ارتباط بین نوسانات بیت کوین با بازدیدهای روزانه از وب سایت Nobitex است. در بیشتر بازه‌های زمانی، نوسانات قیمت بر بازدید از وب‌سایت Nobitex تأثیر گذاشت.

بازدید و نوسانات روزانه بیت کوین

همانطور که توسط Nobitex گزارش شده است، 0.18٪ سهم “حد ضرر” اعمال شد. او سفارشاتی داشت که منجر به معاملات در Nobitex می شد. این سهام کم یا به این دلیل است که کاربران Nobitex نمی‌خواهند حد ضرر تعیین کنند، یا آن‌قدر حرفه‌ای هستند که محدودیت‌های ضرر معاملاتی آن‌ها خیلی کم فعال می‌شوند. شایان ذکر است، 17.7 درصد از تراکنش‌ها در پلتفرم Nobitex نتیجه سفارش‌های سریع است، با هدف کاربران خرید یا فروش آنی دارایی‌های کریپتو بدون توجه به قیمت.

بد نیست بدانید که جمعه ها آرام ترین روز برای نوبیتکس است و ترافیک سایت و آمار سایت در این روز حداقل است.

شلوغ ترین ساعات معاملات ارزهای دیجیتال از 11:00 صبح تا 2:00 بعد از ظهر است. به نظر می رسد که مردم تمایل بیشتری به بررسی بازار ارزهای دیجیتال در محل کار و هنگام ناهار دارند.

ساعات بازدید Nobitex

در قسمت دیگری از گزارش رفتار کاربران نوبیتکس، درخواست ها به تفکیک منبع ارسال شده ذکر شده است که بیش از 50 درصد آنها از طریق اپلیکیشن نوبیتکس ثبت شده است. 62 درصد کاربران اپلیکیشن اندروید در این پلتفرم از گوشی های سامسونگ استفاده می کنند و 24 درصد کاربران شیائومی هستند.

محبوب ترین شبکه واریز و برداشت در بین کاربران Nobitex. “شبکه ترون” که بیشترین تعداد کیف پول Nobitex را دارد. شبکه های بایننس چین و اتریوم نیز موقعیت های زیر را اشغال می کنند.

کاهش 84 درصدی زمان فرآیند احراز هویت

تیم پشتیبانی نوبیتکس متشکل از 127 نفر است که نیمی از آنها در سه شیفت چت آنلاین و 27 نفر مسئولیت احراز هویت را بر عهده دارند. 20 نفر در مرکز تماس و 15 نفر در زمینه آموزش، توسعه و تضمین کیفیت کار می کنند.

اشتباه نیست اگر بگوییم احراز هویت یکی از نقاط ضعف این صرافی ارزهای دیجیتال بود که امیرحسین راد، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل نوبیتکس در گفتگو با دیجیاتو قول حل آن را داد. اکنون کاهش قابل توجه زمان احراز هویت Nobitex را می توان به وضوح در گزارش سالانه این پلتفرم مشاهده کرد.

در ابتدای سال 2022، فرآیند احراز هویت برای کاربران Nobitex Level 2 به طور متوسط ​​184 ساعت طول می کشد که در پایان سال. کاهش 84 درصدی، به 28 ساعت کاهش یافت.

همانطور که توسط Nobitex گزارش شده است، در طول سال گذشته 1 میلیون و 272 هزار مکالمه آنلاین بیش از 113000 بلیط پاسخ داده شده است. تعداد دفعاتی که کاربران صفحه چت آنلاین را بدون دریافت پاسخ از اپراتور بسته اند کمتر از نیم درصد و به طور متوسط ​​بوده است هر 10 نفر 9 نفر از کیفیت پشتیبانی برخوردار هستند راضی بود

پشتیبانی Nobitex

کل زمانی که تیم پشتیبانی Nobitex در سال 2022 از طریق چت آنلاین با کاربران صحبت می کرد، 31000 ساعت است. حدود 3 سال و نیم.

تیم پشتیبانی Nobitex با کاربران تماس خواهد گرفت تا کاربرانی را که به کمک نیاز دارند راهنمایی کنند، در صورتی که پشتیبانی چت و بلیط ها کار نمی کنند. در همین راستا در سال 2022 حدود 16000 تماس تلفنی برای راهنمایی بهتر انجام خواهد شد. همچنین 51 دقیقه مکالمه طولانی ترین تماس با پشتیبانی Nobitex بود.

برداشت های غیرمعمول حجم زیاد، Nobitex را نگران امنیت حساب می کند. در صورت شناسایی تراکنش‌های مشکوک، این گروه به کاربر اجازه می‌دهد تا با برقراری تماس ویدیویی از شرکت انصراف دهد. سال گذشته بیش از 6500 تماس تصویری توسط این صرافی برای اطمینان از امنیت حساب های کاربری انجام شد.

رشد 28 درصدی تعداد کارمندان

خانواده نوبیتکس در سال 2022 بزرگتر شد و با رشد 28 درصدی به 268 کارمند رسید. 23 نفر از این اعضای جدید به تیم فنی Nobitex اضافه شده اند و این واحد بیش از سایر واحدهای فعال در این صرافی پیشرفت کرده است. بیشترین تغییرات مربوط به واحد پشتیبانی و امور مشتریان است که 64 نفر از آن تیم جدا شده و 71 نفر جایگزین شده اند.

گزارش سالانه Nobitex

شاخص های کلیدی منابع انسانی Nobitex در سال گذشته نشان می دهد که نرخ استخدام برای این گروه 63 درصد و نرخ خروج 40 درصد بوده است.

45 درصد از اعضای Nobitex در تیم پشتیبانی و امور مشتریان کار می کنند. تیم فنی با 31 درصد و بازاریابی با 6.8 درصد دیگر تیم های بزرگ در این صرافی ارزهای دیجیتال هستند. میانگین سنی کارکنان Nobitex 28.9٪ است.

باینری بازار Nobitex در سال جدید

تیم Nobitex پروژه های مختلفی را در سال 2022 آغاز کرد و برخی از آنها را تکمیل کرد. پروژه هایی که از نظر این گروه، آنها را برای صعود بزرگ آماده کرده است. قابلیت فروش مطالبات و کیف پول غیرمتمرکز لاکتولت دو مورد از مهم ترین پروژه هایی است که در سه ماهه اول سال 2023 به محصولات نوبیتکس اضافه می شود.

تلاش كردن

یکی از نقاط ضعف صرافی‌های ارزهای دیجیتال ایرانی در مقایسه با نمونه‌های خارجی، نبود بازار دوطرفه و عدم سود کاربران در روند نزولی است.

حال نوبیتکس قول داده است که در ماه های آینده امکان فروش متعهد را فراهم کرده و با ارائه بازاری دوطرفه این فرصت را در اختیار کاربران خود قرار دهد تا بتوانند با فروش در روند نزولی و همچنین سوددهی کنند. خرید در روند صعودی

پروژه فروش موعد Nobitex با در نظر گرفتن و مطابق با دستورالعمل فروش مقرر SEC انجام شده است. این دستورالعمل با عنایت به تصمیمات کمیته فقه بورس در خصوص فروش تعهد در سال 1397 به تصویب شورای عالی بورس رسید.

می توانید گزارش عملکرد سالانه 2022 Nobitex را در اینجا مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید