بانک سیلورگیت، پلتفرمی که بسیاری از افراد جامعه آن را به عنوان بانک بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال می شناسند، در حال آماده شدن برای انحلال کامل است.

بانک ارزهای دیجیتال سیلورگیت رسما منحل شد

سیلورجت (بانک سیلورگیت) به عنوان یکی از پایه های اصلی دنیای رمزنگاری مورد ستایش قرار می گیرد که قصد دارد تمام عملیات ها را متوقف کند و برای انحلال کامل آماده شود. این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که به دلیل “تحولات اخیر صنعت” تصمیم به تعطیلی بانک خود گرفته است.

در خصوص اقدامات بعدی بانک سیلورگیت نیز اعلام شده است که این بانک “به صورت منظم و مطابق با فرآیندهای نظارتی قابل اجرا” منحل می شود و در حال بررسی “بهترین روش برای تسویه مطالبات و حفظ ارزش باقیمانده دارایی های خود است. از جمله فناوری های اختصاصی و دارایی های مالیاتی.”»»

علاوه بر این، شبکه صرافی Silvergate که به صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Coinbase و Gemini اجازه می‌دهد بین خود و مشتریانش تراکنش کنند، نیز بسته شده است.

مدتی است که مشخص شده است که این شرکت با برخی از مشتریان برجسته خود مانند FTX و Genesis دچار مشکل شده است. در ژانویه، گزارش درآمد Silvergate نشان داد که پس از برداشت 8.1 میلیارد دلار از مشتریان خود، 1 میلیارد دلار در سه ماهه از دست داده است. سپس در اوایل اسفندماه سندی ارائه شد که نشان می داد وضعیت مالی شرکت بدتر از حد انتظار است.

تاثیر بالقوه انحلال Silvergate بر بازار ارزهای دیجیتال

اما نگرانی های انحلال بانک سیلورگیت برای صنعت ارزهای دیجیتال چیست؟ یکی از نگرانی‌های اصلی این است که شرکت‌های رمزنگاری ممکن است برای نیازهای مالی خود به موسسات کمتر تنظیم‌شده روی بیاورند، که می‌تواند محیط صنعت را مخاطره‌انگیزتر کند.

سقوط Silvergate مطمئناً توسط قانونگذاران نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سناتور شرود براون که ریاست کمیته امور بانکی، مسکن و امور شهری سنا را بر عهده دارد، گفت: «ما امروز می بینیم که وقتی یک بانک به شدت به بخش پرریسک و بی ثباتی مانند ارزهای دیجیتال تکیه می کند، چه اتفاقی می افتد.» آنها باید ریسک را در سراسر سیستم مالی پخش کنند. و این مالیات دهندگان و مصرف کنندگان هستند که باید پرداخت کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید