منابع ناشناس به فایننشال تایمز می گویند که جک ما، میلیاردر چینی، چندین ماه است که در توکیو، ژاپن زندگی می کند.

جک ما

گزارش ها حاکی از آن است که جک ما، میلیاردر چینی و بنیانگذار علی بابا، در حال حاضر در توکیو، ژاپن مخفی شده است. این در شرایطی اتفاق افتاد که به نظر می رسد پکن در حال سرکوب شرکت های بزرگ فناوری و تجار بزرگ در این کشور است.

به گزارش فایننشال تایمز، آقای جک ما که قبل از شروع اقدامات چینی ها علیه شرکت های فناوری، ثروتمندترین فرد کشور محسوب می شد، پس از انتقاد از رفتار رگولاتورهای چینی با شرکت های فناوری در نشستی در شانگهای در سال 2020، او به ندرت در انظار عمومی دیده شد. حالا می گویند از چین به ژاپن رفته است.

فایننشال تایمز که متعلق به رسانه ژاپنی نیکی است، اخیرا در گزارشی فاش کرد که این تاجر 58 ساله در… ژاپن این نشریه قرار است به نقل از منابع ناشناس توسط جک ما منتشر شود حدود شش ماه او با خانواده اش در توکیو زندگی می کند. علاوه بر کار، او اکنون زمان بیشتری را صرف سرگرمی های مورد علاقه خود می کند، از جمله از چشمه های آب گرم دیدن کنید و اسکیت سواری و پروازهای منظمی به آمریکا دارد.

جک ما

جک ما حاضر نشد در انظار عمومی ظاهر شود

به غیر از حضور کوتاه 48 ثانیه ای در یک جلسه آنلاین در سال گذشته، سفری کوتاه به هلند و مشاهده قدرت غول پیکر خود در ساحلی در اسپانیا، بنیانگذار علی بابا در دو سال گذشته دیده نشده است و ظاهراً ظاهر می شود. بیشتر آن زمان را در خارج از چین گذرانده اند.

جک ما که دارایی او از 50 میلیارد به نصف کاهش یافته است 21 میلیارد دلار او عمداً فعالیت های عمومی خود را به پایین ترین سطح ممکن کاهش داد. او تیم محافظ و سرآشپز را با خود به ژاپن برد.

پس از انتقاد ما از قانونگذاران چینی، علی بابا تحت شدیدترین سرکوب دولتی از سوی پکن قرار گرفته است. بر اساس گزارش ها، اظهارات وی ظاهرا باعث شده است عصبانیت شی جین پینگاو رئیس جمهور چین شد.

دیدگاهتان را بنویسید