درآمد پیچای شامل 218 میلیون دلار پاداش سهام، 2 میلیون دلار حقوق پایه سالانه و 6 میلیون دلار بیمه شخصی است.

گوگل

ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت و گوگل، سال گذشته در مجموع ۲۲۶ میلیون دلار درآمد کسب کرد و یکی از پردرآمدترین مدیران عامل آمریکا شد.

طبق گزارش Insider، در سال 2022، مدیر عامل و مالک گوگل بیش از 218 میلیون دلار پاداش سهام به دست آورد. Pichai همچنین سالانه 2 میلیون دلار حقوق پایه دریافت خواهد کرد که از سال 2020 تغییر نکرده است. اسناد فاش شده همچنین نشان می دهد که Alphabet نزدیک به 6 میلیون دلار برای امنیت شخصی مدیر عامل خود هزینه کرده است و پیچای را به یکی از پردرآمدترین مدیران عامل فناوری در سال گذشته تبدیل کرده است.

درآمد سایر مدیران گوگل

در مقایسه، سایر مدیران آلفابت، از جمله پرابهاکار راغوان، معاون ارشد دانش و اطلاعات گوگل، و فیلیپ شیندلر، مدیر ارشد بازرگانی، طبق این پرونده حدود 37 میلیون دلار درآمد داشتند. همچنین لازم به ذکر است که این خبر در زمانی منتشر شد که صنعت فناوری و شرکت های بزرگی مانند آلفابت، متا و مایکروسافت با مشکلات زیادی مواجه بودند.

آلفابت، شرکت مادر گوگل، در دسامبر سال گذشته 12000 کار اخراج را اعلام کرد و پیچای در یادداشتی گفت که مسئولیت کامل شرایطی که منجر به این تصمیم شده است را بر عهده می گیرد.

پیچای که از سال 2015 به عنوان مدیر عامل گوگل فعالیت می کند، اخیراً در یک مصاحبه تلویزیونی به توسعه سریع فناوری هوش مصنوعی پاسخ داد و گفت که جامعه هنوز برای این کار آماده نیست. او همچنین خاطرنشان کرد که هوش مصنوعی بر تمام محصولات همه شرکت ها تأثیر خواهد گذاشت. با این حال، نظرات او در حالی بیان می شود که گوگل اخیراً به AI Bard خود قابلیت های کدنویسی را اعطا کرده و ادغام Team Brain با DeepMind را اعلام کرده است که نشان دهنده تصمیم آن برای حضور قوی تر در هوش مصنوعی است.

دیدگاهتان را بنویسید