برنارد آرنو فرانسوی، مالک شرکت کالاهای لوکس LVMH، برای مدت کوتاهی جانشین ماسک شد.

الون ماسک

الون ماسکمدیر عامل شرکت هایی مانند تسلا، توییتر و اسپیس ایکس، روز چهارشنبه برای مدت کوتاهی رتبه اول فهرست میلیاردرهای فوربس را از دست داد و “برنارد آرنواو با سرمایه‌دار فرانسوی و مالک LVMH، شرکت پیشرو در زمینه کالاهای لوکس، جایگزین شد.

ثروت ماسک برای مدت کوتاهی ثروت خانواده آرنو فرانسوی را کاهش داد زیرا سهام فناوری ایالات متحده به دلیل افزایش نرخ بهره و ترس از رکود سقوط کرد. اما با گذشت زمان، ماسک اکنون است 185.4 میلیارد دلار او بار دیگر در صدر فهرست میلیاردرهای فوربس قرار گرفت و آرنو با ثروت 184.7 میلیارد دلار او در رتبه دوم قرار دارد.

ثروتمندترین مرد
برنارد آرنو

سایر رقبای ایلان ماسک

گوتام مرا محکوم می کندسرمایه دار هندی با ثروت 135.5 میلیارد دلاری در رتبه سوم قرار دارد جف بزوسبنیانگذار آمازون با دارایی خالص 111.3 میلیارد دلار در رتبه چهارم این فهرست قرار دارد.

آرنو همچنین در سال 2021 چندین ساعت در صدر فهرست فوربس قرار گرفت.

گروه LVMH او که شامل ده‌ها برند از جمله لویی ویتون، جیوانچی و کنزو می‌شود، حتی در مواجهه با اقتصاد جهانی کمتر از ستاره‌ای به رشد درآمد و سود خود ادامه داده است.

در مقابل، ثروت ایلان ماسک تا حد زیادی به قیمت سهام تسلا گره خورده است و این کارآفرین از زمانی که توییتر را در اواخر اکتبر به دست گرفت، خبرساز شده است.

در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ماسک و آرنو به شدت با یکدیگر رقابت می کنند. این دو ثروتمند جهان، بر اساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ، با ثروت ماسک 171 میلیارد دلار و ثروت آرنو 166 میلیارد دلار، در رتبه های اول و دوم در میان ثروتمندترین افراد جهان نیز قرار دارند. ادانی با ثروت 127 میلیارد دلاری همچنان در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد، اما این بار بیل گیتس با ثروت تخمینی 113 میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید