در این گزارش گفته می شود که ماسک از زمانی که توییتر را در دست گرفته تمرکز کاملی روی این شبکه اجتماعی داشته است.

الون ماسک

تسلا از بدو تأسیس، الون ماسک از زمانی که در ماه آوریل برای توییتر پیشنهاد داد، تقریباً نیمی از ارزش بازار خود را از دست داده است. ارزش خالص این غول خودروسازی تقریباً از آن زمان تاکنون است 70 میلیارد دلار این عنوان را کمرنگ کرده استثروتمندترین فرد جهانایلان ماسک را در معرض خطر قرار می دهد.

به گزارش گاردین، ارزش سهام تسلا در 13 آوریل 43.4 میلیارد دلار بود، یک روز قبل از اینکه توییتر فاش کرد که ایلان ماسک پیشنهاد خرید این شبکه اجتماعی را ارائه کرده است. 340.79 دلار معامله شد. از آن زمان، قیمت سهام تسلا با 49 درصد کاهش به 173.44 دلار رسیده است، اگرچه اختلالات در یکی از کارخانه‌های آن در شانگهای نیز نقش داشته است.

مدیرعامل تسلا

از سوی دیگر، مدیرعامل تسلا 20 میلیارد دلار از سهام این شرکت را از ماه آوریل به منظور تامین مالی خرید توییتر فروخت. بر اساس گزارش رویترز، او اکنون 445 میلیون سهم دارد و کاهش قیمت سهام، ارزش هلدینگ را از 151 میلیارد دلار به 77 میلیارد دلار کاهش داده است.

بنابراین عنوان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان در خطر است. اخیراً، برنارد آرنو فرانسوی، مدیر عامل گروه لوکس LVMH، برای مدت کوتاهی مقام اول را در فهرست میلیاردرهای فوربس داشت.

علاقه ایلان ماسک به توییتر نگران کننده است

سهامداران تسلا نگران این هستند که ماسک از زمان خرید توییتر زمان زیادی را در این شبکه اجتماعی صرف کرده است و این مشکل به نوعی حواس او را پرت کرده است.

علاوه بر این نگرانی ها، بانکداران ایلان ماسک در حال بررسی جایگزینی بخشی از 13 میلیارد دلار بدهی با بهره بالا که برای خرید توییتر استفاده می شود، با وام های حاشیه ای با حمایت سهام تسلا هستند.

ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک اخیرا در این زمینه کتاب ها:

هنگامی که ریسک اقتصاد کلان وجود دارد، به طور کلی عاقلانه است که از وام حاشیه برای هیچ شرکتی استفاده نکنید؛ “زیرا سهام ممکن است به روش هایی جدا از پتانسیل بلندمدت خود حرکت کند.”

ماسک اکنون برای تغییر وضعیت خود در توییتر تحت فشار است. این شرکت همچنین قبل از خرید توسط ثروتمندترین مرد جهان با مشکل مواجه بود و سال گذشته 221 میلیون دلار ضرر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید