یکی از سهامداران تسلا قرار است تا چند روز دیگر ایلان ماسک را به دادگاه بکشاند، زیرا او را واجد شرایط دریافت پاداش هنگفت از این شرکت نمی داند.

ایلان ماسک از تسلا

اگر فکر می کنید سر ایلان ماسک به اندازه کافی شلوغ نیست، احتمالاً این خبر برای شماست. ثروتمندترین مرد جهان هفته آینده برای جمع آوری پول به دادگاه می رود 56 میلیارد دلار سهام تسلا به عنوان پاداش برای خود بایستید.

ریچارد تورنتا، سهامدار تسلا، که در سال 2019 از ایلان ماسک به دلیل پاداش هنگفت او در سال 2018 شکایت کرد، می‌گوید این پاداش به‌طور غیرمنصفانه به فردی داده می‌شود که کاملاً روی تسلا تمرکز نکرده است.

دادگاه مربوطه 23 نوامبر شروع شد و اکنون ایلان ماسک باید در بحبوحه مدیریت توییتر از پس خود برآید. تورنتا می گوید هیئت مدیره اهداف کوچکی را برای عملکرد ماسک در نظر گرفته است و پاداش آن برای هدف گذاری است یک مستعمره در مریخ بسازید درخواست شد.

ایلان ماسک در مقابل یک تسلا

دادگاه ایلان ماسک یک قاضی آشنا دارد

با این حال، تسلا ادعا می کند که به ایلان ماسک پاداش می دهد افزایش 10 برابری ارزش دارایی های سهامداران نکته جالب اینجاست که قاضی این دادگاه کاتلین مک کورمیک است. در واقع همان شخصی که قرار بود صاحب قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر شود.

وکلای تورنت می گویند پاداش ماسک در سال 2018 مانع از تمرکز او بر تسلا نشد. در این دادخواست آمده است: «ماسک شهادت داد که از زمان موافقت با این پاداش، فقط بیش از نیمی از زمان او خود را وقف امور تسلا کرد و بیشتر وقت و توجه خود را به ماجراجویی های دیگرش اختصاص داد.

اما وکلای ایلان ماسک می گویند که این جاه طلبی های اوست که این کارآفرین را به یک انتخاب منحصر به فرد برای مدیرعامل تبدیل می کند. این جایزه به ماسک اجازه می دهد تا هر بار که به اهداف مالی و عملکرد خود می رسد، 1 درصد از سهام تسلا را با تخفیف خریداری کند. تسلا تاکنون به 11 هدف از 12 هدف خود دست یافته است.

تیم ماسک ادعا می کند که زمان صرف شده برای پروژه های تسلا را ثبت نمی کند. اما اگر زمان کافی را روی نرم افزار این شرکت صرف نمی کرد، نمی توانست آنقدر موفق باشد. به هر حال شاکی پرونده بیش از حد ادعا می کند هيئت مدیرهرامدیریت آنها دوستان ماسک هستند و بنابراین عادلانه نیست که چنین پاداشی برای او تعیین شود.

دیدگاهتان را بنویسید