از خطوط هوایی گرفته تا رسانه ها، طلبکاران FTX از شرکت های مختلفی از صنایع مختلف تشکیل شده اند.

FTX

مشاوران مالی صرافی ورشکسته FTX سرانجام لیست کامل طلبکاران این شرکت را در یک پرونده فضایی فاش کردند. در این سند فهرستی از شرکت‌هایی که FT’X به آنها بدهکار است، از جمله نام‌های آشنا مانند اپل، مایکروسافت، توییتر و وال استریت ژورنال فهرست شده است.

طبق تفسیر سند FTX، خطوط هوایی، هتل‌ها، مؤسسات خیریه، بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، رسانه‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال، به همراه آژانس‌های دولتی ایالات متحده و بین‌المللی، همگی طلبکاران صرافی سقوط کرده FTX هستند. همچنین نام تقریباً 9.7 میلیون مشتری FTX که دارایی آنها در صرافی شناسایی نشده بود از سند حذف شد.

لیست طلبکاران FTX

طلبکاران FTX

کسب و کار بزرگ فن آوری اپل، نتفلیکس، آمازون، متا، گوگل، لینکدین، مایکروسافت و توییتر از جمله طلبکارانی هستند که در سند F-TX نام برده شده است. و همچنین نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، کوین دسک و دیگران حالت ها ذکر شده است.

شرکت‌های ارز دیجیتال و Web3 قابل‌توجهی که FTX به آنها بدهکار است شامل Coinbase، Galaxy Digital، Yuga Labs و موسسات بایننس می‌شود.

دفاتر مالیاتی بسیاری از سازمان های ایالتی ایالات متحده و خدمات درآمد داخلی فدرال (IRS) نام های دیگری هستند که ذکر شده است. موسسات دولتی در کشورهایی مانند ژاپن، استرالیا و هنگ کنگ نیز از دیگر طلبکاران FTX هستند.

با این حال، مشخص نیست که چه مبالغی به شرکت های اعلام شده مانند اپل و گوگل در صرافی ورشکسته FTX بدهکار هستند. پیش از این، اسناد دادگاه ناشناس نشان می داد که FTX فقط 3.1 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ بدهکار است.

FTX که زمانی یکی از بزرگترین بازیگران صنعت کریپتو بود، اواخر سال گذشته با مشکلات زیادی مواجه شد و در نهایت پس از تلاش برای فروش شرکت به رقیب اصلی خود، Binance، اعلام ورشکستگی کرد. از آن زمان، سام پینکمن فرید، موسس این شرکت، دستگیر و به هشت جرم مالی مرتبط با سقوط بازار سهام متهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید