چندین ماه پیش، ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، پیشنهاد خرید توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار داد، اما از آن زمان، این معامله بالقوه با مشکل مواجه شد و اکنون…

چند ماه پیش، ثروتمندترین فرد جهان، الون ماسک یک پیشنهاد توییتر بخر توسط مقدار 44 میلیارد دلار اما از آن زمان تا به امروز این قرارداد احتمالی با موانعی روبرو شده و حالا ایلان ماسک رسما از خرید این شبکه اجتماعی صرف نظر کرده و پیشنهاد خرید خود را پس گرفته است.

با توجه به درخواستی که عصر جمعه توسط تیم حقوقی ایلان ماسک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال شد، این تیم مدعی شدند که توییتر توافق با ماسک را نقض کرده و در جریان مذاکرات نیز اطلاعات نادرست و گمراه کننده ای ارائه کرده است، بنابراین قرارداد خرید این شبکه اجتماعی را لغو کردند. پایان انجام دادن.

فسخ قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک

تیم حقوقی ایلان ماسک بار دیگر در درخواست فسخ قراردادش به حساب های جعلی یا اسپم اشاره کرد:

برای نزدیک به دو ماه، آقای ماسک به دنبال داده‌ها و اطلاعاتی بود تا «به طور مستقل شیوع حساب‌های جعلی یا اسپم» را در پلتفرم توییتر ارزیابی کند. اما توییتر شکست خورد یا چنین اطلاعاتی را در اختیار آقای ماسک قرار نداد.»

توییتر ایلان ماسک

با وجود اینکه ایلان ماسک می‌خواهد معامله را برای خرید توییتر ببندد، به نظر می‌رسد که این شبکه اجتماعی همچنان امیدوار است که این معامله انجام شود. مدیر عامل توییتر برت تیلور اعلام کرد که این شبکه اجتماعی اقدام قانونی اقدامات لازم برای اجرای این قرارداد را انجام دهید. تیلور همچنین گفت که مطمئن است این پلتفرم در دادگاه برنده خواهد شد.

چند هفته پس از تصویب پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک توسط هیئت مدیره توییتر، ثروتمندترین مرد جهان موانع متعددی را برای این معامله مطرح کرده است. بهانه اصلی ماسک برای جلوگیری از این معامله، تعداد کاربران جعلی این شبکه اجتماعی بود.

در حالی که توییتر می گوید تقریبا 5 درصد کاربران این پلتفرم جعلی هستند و ماسک تعداد آنها را بسیار بیشتر می داند و به همین دلیل به دنبال اطلاعات کاملی بود تا بتواند وضعیت اکانت های جعلی را با یک تیم مستقل ارزیابی کند. البته ماسک در گذشته تهدید به فسخ قرارداد توییتر کرده بود و از دیروز گزارشی مبنی بر احتمال پس گرفتن پیشنهاد مدیرعامل تسلا منتشر شد.

در همین حال، ایلان ماسک پیشنهاد خرید خود را پس گرفت جریمه فسخ قرارداد یک میلیارد دلار است خاص علاوه بر این، ثروتمندترین مرد جهان اکنون با پیگرد قانونی از سوی توییتر مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید