به نظر می رسد مدیر عامل OpenAI، یکی از شرکت های پیشرو در زمینه هوش مصنوعی، توجه ویژه ای به روش های افزایش امید به زندگی دارد.

سام آلتمن

سال گذشته، استارت‌آپ Retro Biosciences یک جمع‌آوری کمک مالی 180 میلیون دلاری اعلام کرد. سرمایه صرف تحقیقات برای افزایش عمر انسان به طور متوسط ​​10 سال می شود. اکنون مشخص شده است که این سرمایه گذاری توسط سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، شرکت ایجاد کننده ChatGPT انجام شده است.

طبق وب سایت Technology Review، سم آلتمن تقریباً تمام وقت خود را در OpenAI می گذراند. شرکتی که در زمینه هوش مصنوعی و آخرین ربات چت آن، ChatGPT کار می کند، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. با این حال آلتمن به پروژه های دیگری نیز علاقه مند است. مدیر عامل OpenAI همچنین در پروژه هایی برای دستیابی به انرژی نامحدود و افزایش طول عمر انسان سرمایه گذاری کرده است.

آلتمن می گوید که اکنون تمام پول خود را در شرکت و هلیون انرژی سرمایه گذاری کرده است. Retro Biosciences در آوریل 2022 راه اندازی شد و می تواند راه هایی را برای جلوگیری از بیماری های مرتبط با افزایش سن ایجاد کند.

مدیر عامل OpenAI می خواهد طول عمر خود را افزایش دهد

این شرکت در وب سایت خود اعلام کرد که می تواند عمر انسان را حدود 10 سال افزایش دهد. مدیر عامل OpenAI امیدوار است روزی بتواند خودش از این درمان استفاده کند. آلتمن ادعا می کند که در حال حاضر از داروی ضد دیابت متفورمین استفاده می کند و سعی دارد با یک رژیم غذایی سالم و خواب کافی عمر خود را افزایش دهد.

به نظر می رسد این تاجر مطرح سال هاست که به روش های ضد پیری علاقه داشته و از حدود هشت سال پیش علاقه مند به تحقیق در مورد استفاده از «خون جوان» بوده است. Jo Betts-Lecroix، دانشمند ارشد Retro Biosciences، می‌گوید که قبل از راه‌اندازی شرکت، او و سام آلتمن در مورد پروژه طولانی‌مدت دیگری بحث کردند. این پروژه بر اساس تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا در برکلی انجام شد که نشان داد حذف پلاسمای خون از موش های پیر می تواند اثری جوان کننده داشته باشد.

اما در نهایت، آنها تصمیم گرفتند که Retro Biosciences را با Altman به عنوان یکی از سرمایه گذاران اصلی آن ایجاد کنند. البته این سرمایه گذاری تاکنون مسکوت مانده است تا شرکت به تنهایی رشد کند و تحت تاثیر نام آلتمن قرار نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید