برای جلوگیری از شکایت ضد انحصار وزارت دادگستری، گوگل قصد دارد بخش هایی از کسب و کار “Ad-Tech” خود را به یکی دیگر از شرکت های تابعه آلفابت منتقل کند. وال استریت ژورنال در …

گوگل

گوگل برای جلوگیری از شکایت احتمالی ضد انحصار وزارت دادگستری، این وزارتخانه قصد دارد بخش‌هایی از تجارت فناوری تبلیغات خود را به شرکت دیگری منتقل کند. زیرمجموعه الفبا (الفبا)

وال استریت ژورنال در گزارش خود از این تصمیم به عنوان یک تغییر سازمانی یاد کرد. در واقع، گوگل به جای اینکه بخش هایی از تجارت تبلیغاتی خود را آدمخوار کند یا آن را به طور کامل به یک شرکت جداگانه بفروشد، آن را به شرکت دیگری می فروشد تا الفبا تبدیل می کند

گوگل از دعوای ضد تراست بالقوه منع شد

گوگل

همانطور که احتمالا می دانید، گوگل به همراه شرکت های دیگری مانند Waymo و DeepMind، زیرمجموعه های گروه Alphabet هستند. بنابراین، در این پیشنهاد، اگرچه مزایده های تبلیغاتی دیگر توسط گوگل اجرا نمی شود، درآمد حاصل از آن همچنان متعلق به آلفابت خواهد بود. در حالی که گوگل بیشتر به دلیل موتور جستجوی خود شناخته شده است، تجارت اصلی این غول فناوری است تبلیغات اینترنتی او هست.

میزان تسلط و حضور گسترده گوگل در صنعت «اپلیکیشن» و «تبلیغات آنلاین» چندین بار مورد توجه قانونگذاران قرار گرفته است. در سال 2020، دولت ایالات متحده از این شرکت شکایت کرد و ادعا کرد که گوگل به طور غیرقانونی بازارهای جستجو و تبلیغات را در انحصار خود درآورده است. همچنین، سازمان رقابت و بازار بریتانیا اخیرا تحقیقاتی را در مورد شیوه های تبلیغاتی گوگل آغاز کرده است.

با انجام این کار، گوگل احتمالاً قصد دارد از هرگونه شکایت بیشتر جلوگیری کند، زیرا حتی با وجود شکایت، ممکن است مجبور شود تغییرات گسترده‌تری در کسب و کار خود ایجاد کند.

گوگل

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا پیشنهاد این غول موتور جستجو مورد تایید وزارت دادگستری قرار خواهد گرفت یا خیر.

بر اساس گزارش CNBC، جاناتان کانتر، رئیس واحد ضد تراست این وزارتخانه، قاطعانه اعلام کرده است که ترجیح می دهد شکایتی را به جای پذیرش آن ارائه کند. وی در سخنان خود گفت:

به طور خلاصه، ما به دنبال این راه حل خواهیم بود، نه توافق. در صورت نقض قانون، توافقی حاصل نخواهد شد.»

در نهایت، این نشریه ادعا کرد که می‌تواند در تابستان امسال یک شکایت ضدتراست جدید علیه گوگل در مورد تجارت فناوری تبلیغاتی‌اش مطرح شود.

دیدگاهتان را بنویسید