شکست پرتاب Starship، عملکرد مالی ضعیف تسلا و حذف تیک‌های آبی قدیمی در توییتر، ثروت ایلان ماسک را ۱۲.۶ میلیارد دلار کاهش داد.

الون ماسک

شرکت هایی که توسط ایلان ماسک اداره می شوند، اوقات خوشی را سپری نمی کنند و این عملکرد بر ثروت مدیر عامل آنها تأثیر منفی گذاشته است. چنین تأثیری بود که ثروت ماسک در یک روز 12.6 میلیارد دلار کاهش یافت. با این حال، اکنون وضعیت کمی بهتر شده و دارایی او بسیار افزایش یافته است.

ایلان ماسک چندین میلیارد دلار ضرر کرد

تسلا گزارش مالی سه ماهه اول سال 2023 خود را در روز پنجشنبه منتشر کرد که حاکی از عملکرد نه چندان خوب بود. تسلا در هفته های اخیر چندین بار قیمت محصولات خود را کاهش داده است که اگرچه فروش را افزایش داده است، اما منجر به کاهش سود شده است. این کاهش درآمد منجر به کاهش 9.8 درصدی ارزش سهام تسلا شد که تأثیر مستقیمی بر سرمایه ماسک داشت.

در همان روز، اسپیس ایکس اولین پرتاب مداری استارشیپ، قدرتمندترین موشک تاریخ را انجام داد، اما تقریباً چهار دقیقه پس از پرتاب، موشک در هوا منفجر شد. ایلان ماسک مالک 42 درصد سهام اسپیس ایکس است و انفجار استارشیپ تأثیر منفی بر ارزش گذاری اسپیس ایکس داشت. بنابراین ثروت ایلان ماسک به شدت کاهش یافت. البته این شرکت تا چند ماه دیگر سعی خواهد کرد دوباره آن موشک را پرتاب کند.

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک X.AI

در کنار تسلا و اسپیس ایکس، توییتر قرار دارد. این شبکه اجتماعی بالاخره پس از مدت ها اقدام به حذف کنه های آبی قدیمی کرد. با این حال ماسک به وضوح برخورد سلیقه ای با این موضوع داشت و حتی برای برخی افراد هزینه سرویس توییتر آبی را خودش پرداخت کرد تا تیک آبی آنها حذف نشود!

رسانه‌ها و تبلیغ‌کنندگان اکنون وضعیت را با دقت تماشا می‌کنند. زیرا آنها نگران گسترش روزافزون اطلاعات جعلی در این شبکه اجتماعی هستند. همین مشکل بر سود توییتر تأثیر منفی خواهد گذاشت که می تواند ثروت ماسک را کاهش دهد.

با وجود اینکه میلیاردها دلار از دارایی ایلان ماسک کم شده است، او همچنان دومین فرد ثروتمند جهان است. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مدیر عامل توییتر دارای ثروتی بالغ بر 165 میلیارد دلار است که البته با ثروت 212 میلیارد دلاری، برنارد آرنو، شخص اول فاصله زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید