ایلان ماسک پس از چندین ماه مبارزه سرانجام خرید توییتر را به پایان رساند تا صاحب یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی جهان شود.

توییتر ایلان ماسک

پس از چندین ماه مبارزه و شکایت، سرانجام ثروتمندترین فرد جهان، الون ماسک قرارداد خرید 44 میلیارد دلار یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی جهان را تکمیل کرد تا توییتر را به یکی دیگر از شرکت های ماسک تبدیل کند. مالک جدید توییتر بستن قرارداد را با اخراج مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد توییتر جشن گرفت و در توییتی نوشت: «پرنده بدون قفس است».

بر اساس گزارش ها، ایلان ماسک، پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر را که جانشین جک دورسی شده و همچنین ند سگال، مدیر مالی این شرکت را برکنار کرده است. ویجایا گدی، مدیر حقوقی و سیاست‌گذاری توییتر، شان ادجت، مشاور عمومی توییتر و سارا پیرسون، مدیر ارشد مشتریان شبکه اجتماعی نیز اخراج شدند.

پاراگ آگراوال
پاراگ آگراوال

مدیران ارشد توییتر مبالغ هنگفتی برای ترک این شرکت دریافت کرده اند. بر اساس گزارش ها، آگراول 38.7 میلیون دلارسیگال 25.4 میلیون دلار، پدربزرگش 12.5 میلیون دلار و Personette 11.2 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

توییتر بالاخره به ایلان ماسک رسید

چندین ماه پیش، در ماه آوریل، ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را داد، اگرچه این پیشنهاد توسط توییتر پذیرفته شد، اما ثروتمندترین فرد جهان پس از مدتی از آن پشیمان شد. اما ایلان ماسک در این ماه دوباره نظر خود را تغییر داد و از اتمام قرارداد خرید این شبکه اجتماعی خبر داد، البته تاثیر شکایت توییتر و همچنین تشکیل دادگاه را نباید در این تغییر نظر نادیده گرفت.

توییتر ایلان ماسک

منابع مختلف روز چهارشنبه اعلام کردند که خرید توییتر توسط ایلان ماسک در روز جمعه تکمیل شد و اکنون که قرارداد 44 میلیارد دلاری نهایی شده است و ایلان ماسک به گروهی از افرادی مانند جف بزوس که صاحب رسانه های تاثیرگذار هستند پیوسته است.

با وجود اینکه ایلان ماسک گفته است که توییتر را برای «کمک به بشریت» خریده است، ما هنوز از برنامه های دقیق ثروتمندترین فرد جهان اطلاعی نداریم. البته برخلاف گزارش های قبلی، ماسک گفته بود که برنامه ای برای اخراج 75 درصد از کارکنان توییتر ندارد، هرچند آغاز مالکیت او بر این شبکه اجتماعی با اخراج مدیران بلندپایه همراه بود. باید منتظر ماند و دید توییتر تحت مالکیت و مدیریت ماسک چه تغییراتی ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید