به گفته خودی ها، ایلان ماسک احتمالاً 75 درصد از نیروی کار فعلی توییتر را به منظور کاهش هزینه ها اخراج می کند، اگرچه توییتر این موضوع را رد می کند.

الون ماسک

به گزارش واشنگتن پست، در حال حاضر 7500 نفر آنها روی توییتر کار می کنند و انتظار می رود که با خرید این شبکه اجتماعی توسط الون ماسک به منظور کاهش هزینه ها، 75 درصد اخراج خواهند شد و تنها 25 درصد از نیروی کار فعلی در این شرکت به کار خود ادامه می دهند. با این حال، توییتر اخراج کارکنان را رد کرد.

از ابتدا، با خرید توییتر پیش از این، این انتظار می رفت الون ماسکتغییرات در این شرکت و برخی از کارکنان فعلی اخراج شده اند. اما به نظر نمی رسد که اخراج کارکنان به آن اندازه که واشنگتن پست گزارش کرده است، گسترده بوده باشد.

گزارش ها حاکی از آن است که ایلان ماسک مدیریت این شرکت را در دست گرفته و برنامه های جدی برای اخراج و اخراج کارکنان دارد، هرچند توییتر گفته است که اخراج وجود ندارد.

بر اساس یادداشتی از مشاور عمومی شان ادجت در توییتر که توسط بلومبرگ مشاهده شد، با نزدیک شدن به اتمام معامله، کارمندان باید منتظر شایعات و گمانه زنی های زیادی باشند. به گفته ادجت، توییتر هیچ تاییدی در مورد برنامه های خریدار ندارد و به کارمندان توصیه می کند که شایعات یا اسناد فاش شده را دنبال نکنند و به دنبال حقایق از شبکه اجتماعی نباشند.

این ایلان ماسک در چند روز آینده است 28 اکتبر (6 نوامبر) او مهلتی دارد تا خرید توییتر را متوقف کند. اما به گفته بلومبرگ، به احتمال زیاد این معامله ادامه خواهد داشت و ایلان ماسک مالک این شبکه اجتماعی خواهد شد.

آیا باید منتظر اخراج دسته جمعی در توییتر باشیم؟

پیش از این گفته شده بود که با تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، وی به کاهش و حذف هزینه ها فکر می کند. 800 میلیون تومان از حقوق گرفته تا اخراج تعداد زیادی از کارکنان این شرکت. منابع آگاه اکنون می گویند که این اخراج گسترده تر از آن چیزی است که تصور می شد و ظاهراً 75 درصد از کارکنان این شرکت اخراج خواهند شد، ادعایی که توییتر آن را رد می کند.

ایلان ماسک قبلاً اعلام کرده بود که به وضوح در توییتر بیش از حد هزینه می کند و همچنین به سرمایه گذاران گفته بود که برنامه ای برای این کار دارد. درآمد را دو برابر کنید این شرکت در سه سال آینده پیگیری می کند، اما نگفت که رشد درآمد چگونه اتفاق می افتد.

شرکت های مختلف در حال مطالعه هستند پست های توییتر اما فهرست سرمایه گذاران بالقوه هنوز نهایی نشده است و باید دید این روند چگونه پیش خواهد رفت.

ایلان ماسک می خواهد درآمد شرکت را دو برابر کند و هزینه ها را در عرض سه سال کاهش دهد. به نظر می رسد یکی از استراتژی هایی که او برای دستیابی به اهدافش دنبال می کند، مدولاسیون نیروی عظیم است، اگرچه توییتر دیدگاه متفاوتی دارد.

در این یادداشت، ادجت گفت که بحث‌ها در مورد صرفه‌جویی در هزینه‌ها و برنامه‌ها در اوایل سال انجام شد، اما این مذاکرات پس از امضای توافق‌نامه ادغام متوقف شد. به گفته ادجت، از آنجایی که توافقنامه ادغام برقرار است، هیچ برنامه ای برای اخراج در مقیاس بزرگ وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید