پس از انتشار گزارش های مختلف، سرانجام اخراج کارکنان در توییتر تایید شد و روند اخراج کارکنان از امروز آغاز می شود.

اخراج ایلان ماسک و توییتر

بر اساس یک یادداشت داخلی، ایلان ماسک، مالک جدید توییتر از امروز جمعه کوچک سازی گسترده در این شبکه اجتماعی البته قبلا دسترسی برخی از کارمندان قطع شده است.

در حالی که تاکنون گزارش های زیادی مبنی بر اخراج دسته جمعی در توییتر از منابع مختلف منتشر شده است، ایلان ماسک چنین چیزی را رد کرده است. اما اکنون بنا به یادداشت خودی، این پرونده به واقعیت تبدیل شده است.

این یادداشت که توسط نیویورک تایمز و واشنگتن پست منتشر شده است، از کاهش نیروهای توییتر برای قرار دادن این شبکه اجتماعی در مسیر سالم خبر می دهد:

“در تلاشی برای قرار دادن توییتر در مسیری سالم، روند دشوار کاهش نیروی کار جهانی خود را از روز جمعه آغاز می کنیم.”

همه کارمندان یک ایمیل از توییتر دریافت می کنند

ایلان ماسک می خواهد روز جمعه برای همه کاربران ایمیل ارسال کند، اما البته همه آنها اخراج نمی شوند. در واقع افرادی که ایمیل را از طریق حساب کاری خود دریافت می کنند در توییتر به کار خود ادامه می دهند و کارمندانی که این ایمیل را از طریق حساب شخصی خود دریافت می کنند اخراج خواهند شد.

توییتر را کوچک کنید

در این ایمیل به کارکنان یادآوری می شود که اطلاعات محرمانه شرکت را در شبکه های اجتماعی یا رسانه ها به اشتراک نگذارند. همچنین در این ایمیل آمده است که دفاتر به طور موقت بسته شده و دسترسی به آن برای اطمینان از امنیت کارکنان و همچنین سیستم های توییتر و اطلاعات مشتریان به حالت تعلیق درآمده است.

در حال حاضر مشخص نیست که ایلان ماسک چند کارمند توییتر را اخراج خواهد کرد و گزارش ها متفاوت است. در واقع گزارش شده بود که 50 تا 75 درصد نیروها خارج می شوند که در هر صورت به معنای اخراج هزاران نیرو است. تا اواخر سال 2021، توییتر بیش از 7000 کارمند دارد.

البته این اولین بار نیست که ثروتمندترین فرد جهان کارمندان توییتر را اخراج می کند. در واقع، در اولین روز تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، چندین مدیر ارشد از جمله مدیرعامل پاراگ آگراوال اخراج شدند. حال باید منتظر ماند و دید که ایلان ماسک چند کارمند را از کارکنان توییتر اخراج خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید