ایلان ماسک همچنین مخالفت خود را با سیاست توییتر مبنی بر اجازه دادن به کارمندان برای همیشه از راه دور ابراز کرده است.

الون ماسک

از آنجا که الون ماسک او توییتر را خرید و خود را به عنوان مدیرعامل جدید آن معرفی کرد و کارمندان این شرکت در حال آماده شدن برای اخراج کارکنان بودند زیرا ماسک از همان ابتدا دستور اخراج دسته جمعی در توییتر را صادر کرد. اکنون جزئیات جدیدی در مورد آن برش منتشر شده است و به نظر می رسد که ثروتمندترین مرد جهان در حال برنامه ریزی برای آن است 3700 کارمند توییتر آتش

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک قصد دارد به کارکنانی که تا روز جمعه در برنامه اخراج این شرکت اخراج می شوند، اطلاع دهد و آن افراد نیز به مدت 60 روز مزایای بیکاری دریافت خواهند کرد. در این گزارش با اخراج 3700 نفر از کارکنان شرکت، تعداد کارکنان به نصف کاهش می یابد.

مخالفت ایلان ماسک با کار از راه دور در توییتر

توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک که در چند سال گذشته یکی از منتقدان اصلی کار از راه دور نیز بوده است، به نظر می رسد در حال برنامه ریزی برای پایان دادن به سیاست توییتر برای اجازه دادن به کارمندان برای کار از خانه برای همیشه است.

قبل از اینکه ماسک مدیریت توییتر را بر عهده بگیرد، گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی او برای اخراج 75 درصد از کارمندان این شرکت وجود داشت. اگرچه ماسک بعداً در جریان بازدید از دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو این گزارش را تکذیب کرد، اما واضح بود که کوچک‌سازی یکی از اولویت‌های اوست. همچنین لازم به ذکر است که پس از امضای قرارداد خرید توییتر، او به سرعت مدیرعامل سابق پاراگ آگراوال، مدیر مالی ند سگال و چند تن از مدیران ارشد توییتر را اخراج کرد.

البته اینها همه تغییرات جدید شبکه اجتماعی توییتر پس از روی کار آمدن ماسک نبود. در واقع از زمان این خرید، هزینه سرویس اشتراک توییتر آبی به 8 دلار در ماه تغییر کرده است و ظاهراً به زودی قابلیت ویرایش توییت در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت. ماسک همچنین از تشکیل شورای تعدیل محتوا خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید