فاکسکان اعلام کرده است که قصد دارد با سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری، یک کارخانه دیگر آیفون در هند بسازد.

آیفون

فاکسکان، یکی از تولیدکنندگان اپل، قصد دارد حدود 700 میلیون دلار برای ساخت یک کارخانه جدید در هند سرمایه گذاری کند تا تولید داخلی در این کشور را افزایش دهد. این کارخانه که در نزدیکی فرودگاه بنگلور قرار دارد، آیفون و سایر محصولات اپل را مونتاژ خواهد کرد. سرمایه گذاری فاکسکان نشان دهنده تصمیم اپل برای انتقال تولید از چین به هند است و انتظار می رود بیش از 100000 شغل ایجاد کند.

کارخانه جدید فاکسکان در یک قطعه زمین 300 هکتار در نزدیکی فرودگاه بنگلور، پایتخت کارناتاکا ساخته خواهد شد. گفته می شود این کارخانه قطعات آیفون را تولید می کند و حتی خود آیفون را مونتاژ می کند. فاکسکان همچنین ممکن است از این کارخانه برای تولید قطعات برای تجارت خودروهای الکتریکی خود استفاده کند.

انتقال تولید آیفون از چین به هند

کارخانه آیفون

بزرگترین کارخانه این شرکت تایوانی در حال حاضر در «آیفون سیتی» در شهر ژنگژو چین واقع شده است. با این حال، تولید این گیاه به دلیل سیاست عدم انتشار ویروس چین کاهش یافته است. بیش از 200000 کارگر در این کارخانه تحت تأثیر قرنطینه کار می کنند.

سرمایه گذاری فاکسکان در هند یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های آن تا به امروز است و پتانسیل چین را برای از دست دادن جایگاه خود به عنوان تولید کننده پیشرو لوازم الکترونیکی مصرفی در جهان نشان می دهد. برندهای آمریکایی مانند اپل تامین کنندگان خود در چین را تشویق می کنند تا مکان های دیگری مانند هند و ویتنام را در نظر بگیرند.

اگرچه طبق این گزارش می توان ادعا کرد که اپل قصد دارد کارخانه های آیفون خود را در هند افزایش دهد، اما چند هفته پیش گزارش دیگری منتشر شد که مدعی شد تنها نیمی از قاب های آیفون تولید شده در هند دارای گواهینامه غول کوپرتینویی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید