پرونده ورشکستگی FTX شامل تمام شرکت های گروه FTX مانند FTX Exchange، Alameda Research و نزدیک به 130 شرکت دیگر می شود.

FTX در چند روز گذشته خبرها بود و اکنون صرافی ارزهای دیجیتال برای فصل 11 ورشکستگی در ایالات متحده ثبت نام کرده است. همزمان با این اقدام، «سام بنکمن فرید» نیز از سمت مدیرعاملی این صرافی استعفا داد.

دادخواست ورشکستگی FTX این شامل تمام شرکت های وابسته به گروه FTX مانند صرافی FTX، Alameda Research و نزدیک به 130 شرکت دیگر است. البته برخی از شرکت ها مانند FTX Australia و FTX Express Pay در این اپلیکیشن قابل مشاهده نیستند.

آیا FTX ورشکست می شود؟

تشکیل پرونده ورشکستگی فصل 11 در آمریکا به معنای پایان کار شرکت نیست و امکان ادامه فعالیت وجود دارد. در واقع FTX می تواند به فعالیت خود ادامه دهد و به دنبال راه حلی برای پرداخت بدهی های خود باشد. البته به طور کلی بازگشت از این مرحله و نجات از ورشکستگی کار بسیار سختی خواهد بود.

سم بنکمن بی نظیر است
سم بنکمن بی نظیر است

همراه با تشکیل پرونده ورشکستگی، مدیر عامل این صرافی، سام بانکمن فرید، استعفا داده و “جان جی ری جایگزین او شده است.” طبق گزارش ورشکستگی فصل 11 J. Ray در ایالات متحده به صرافی اجازه می دهد تا وضعیت را بررسی کند و روندی را توسعه دهد. برای بهبود وضعیت:

“گروه FTX دارایی های ارزشمندی است که فقط از طریق یک فرآیند ساختاریافته و مشترک قابل مدیریت است. من می خواهم به همه کارکنان، مشتریان، طلبکاران، طرف های قرارداد، سهامداران، سرمایه گذاران، مقامات دولتی و سایر ذینفعان اطمینان دهم که این کار را با دقت و شفافیت انجام خواهیم داد. “

مدیرعامل جدید با اشاره به اینکه کارها با سرعت بالایی در حال انجام است و تیم جدید اخیراً با مشکلاتی روبرو بوده است، از سهامداران خواست صبور باشند.

چند روز پیش خبر خرید FTX توسط بایننس منتشر شد، اما بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم تراکنش، به دلیل سوء استفاده احتمالی از دارایی های مشتریان FTX، این تراکنش را کنار گذاشت. این مشکل شوک جدیدی به بازار ارزهای دیجیتال وارد کرد و باعث شد که قیمت ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یابد. اکنون FTX ممکن است ورشکست شود.

دیدگاهتان را بنویسید