محتوای ویدیویی چه برای الگوریتم جذاب باشد و چه صرفاً چشم‌های بیشتری را به خود جلب کند، محتوای ویدیویی برای هر کمپین بازاریابی ضروری است. اما یک ویدیوی رسانه اجتماعی چقدر باید باشد؟

بسته به پلتفرم، یک ویدیوی رسانه اجتماعی می تواند از 1 ثانیه تا اجرا شود صدها ساعت در طول. می تواند سخت باشد که زمان اجرا را ثابت کنید، اما مطمئناً یک نقطه شیرین وجود دارد که بیشترین تعامل را تضمین می کند.

برای یادگیری بهترین طول ویدیوی ممکن برای هر شبکه اجتماعی ادامه دهید.

 

جایزه: دانلود کنید چالش قرقره 10 روزه رایگان، یک کتاب کار روزانه از اعلان‌های خلاقانه که به شما کمک می‌کند با حلقه‌های اینستاگرام شروع کنید، رشد خود را پیگیری کنید و نتایج را در کل نمایه اینستاگرام خود مشاهده کنید.

بهترین روش های عمومی

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، چند نکته وجود دارد که باید در مورد بهترین شیوه های کلی برای محتوای ویدیویی توجه کنیم.

• ویدئو ضروری است. همانطور که در منتشر شده است گزارش دیجیتال 2022 ما، تماشای ویدیو چهارمین دلیل محبوب مردم برای استفاده از اینترنت است. اگر هنوز ویدیو نمی‌سازید، وقت آن رسیده است که وارد صحنه شوید.

تماشای ویدیو در نمودار دلایل اصلی استفاده از اینترنت رتبه چهارم را دارد

منبع: گزارش دیجیتال 2022

• آن را روشن نگه دارید. ویدیو به این راحتی که به نظر می رسد نیست. شما باید مطمئن شوید که صدا واضح و تمیز است و تصاویر بصری نیز واضح هستند. از عناصر طراحی که تصاویر شما را به هم می ریزند اجتناب کنید.

• از زیرنویس استفاده کنید. گزارش دیجیتال 2022 توضیح می‌دهد که 30 درصد از کاربران 18 تا 34 ساله بیش از هر زمان دیگری ویدیوهای همراه با صدا را تماشا می‌کنند. اما همچنان باید دقت کنید که زیرنویس‌های دقیق و از نظر گرامری درست را وارد کنید تا 70 درصد دیگر بتوانند از محتوای شما لذت ببرند.

• خوش تیپ باشید. آهنگ پاپ را در نظر بگیرید. در حالی که ژانرها، گرایش‌ها و سبک‌ها تغییر کرده‌اند، این تک‌آهنگ موفق بیش از نیم قرن است که در حدود 3 دقیقه شناور بوده است. این به این دلیل است که کار می کند. ویدئوها نیز به دلیل کوتاهی رشد می کنند.

اکنون که آن عناصر را درک کردیم، بیایید بهترین زمان اجرا را بر اساس پلتفرم بررسی کنیم.

ایجاد IGTV و ویدیوهای فید در اینستاگرام

منبع: متا

بهترین طول ویدیوی اینستاگرام

اینستاگرام یک جانور رسانه اجتماعی برای خودش است – و این اپلیکیشن سال‌ها به تصاحب ویدیو اشاره می‌کرد. در سال 2021، آدام موسری، رئیس اینستاگرام، محور ویدیو را رسمی کرد و گفت: “ما دیگر یک برنامه اشتراک گذاری عکس نیستیم.”

ویدیوهای اینستاگرام به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام اهداف و پتانسیل تماشای خاص خود را دارند.

ویدیو اینستاگرام: 1 دقیقه

از سال 2021، اینستاگرام ویدیوهای فید اصلی و پلتفرم IGTV خود را در قالب جدیدی به نام ویدیوی اینستاگرام ترکیب کرد. حداکثر طولی که در شبکه اینستاگرام شما ظاهر می‌شود 1 دقیقه است، اگرچه بینندگان همچنان می‌توانند روی آن کلیک کنند تا تماشای ویدیوهای حداکثر 15 دقیقه را به پایان برسانند.

و اگر یک حساب تأیید شده دارید، می‌توانید ویدیوهایی را تا 60 دقیقه از برنامه دسکتاپ خود آپلود کنید.

اگر می توانید به آن کمک کنید، همچنان باید سعی کنید از 1 دقیقه تجاوز نکنید. در غیر این صورت، بین 2 تا 5 دقیقه هدف بگیرید. کوتاه و ضربه‌گیر، با جلوه‌های بصری جذاب که اسکرول‌کننده‌های غیرفعال نمی‌توانند نادیده بگیرند. این راز موفقیت در شبکه است.

استوری اینستاگرام: 15 ثانیه

طبق گزارش دیجیتال 2022 ما، استوری های اینستاگرام 72.6 درصد از کل تبلیغات اپلیکیشن را به خود اختصاص می دهد، بنابراین ضروری است که مردم را درگیر خود نگه دارید. حداکثر طول برای استوری های اینستاگرام 15 ثانیه در هر اسلاید باقی می ماند.

اگر نیاز به استفاده از چند اسلاید دارید، از ۷ اسلاید تجاوز نکنید (و واقعاً ۳ اسلاید زیاد است). حتماً در هر اسلاید یک فراخوان برای اقدام یا اطلاعات مرتبط دیگر قرار دهید. با پیام های خود به صرفه بمانید.

توجه داشته باشید: هم استوری های اینستاگرام و هم ویدیوهای اینستاگرام را می توان با فیس بوک به صورت متقابل پست کرد.

حلقه های اینستاگرام: 15 تا 60 ثانیه

قرقره ها پاسخ اینستاگرام به TikTok هستند. برخلاف داستان‌ها یا پست‌های شبکه‌ای، قرقره‌ها به‌طور خاص برای لحظات ویروسی و ویدیوهای سریع طراحی شده‌اند. قبل از شروع تصویربرداری، زمان اجرا را به صورت دستی 15 ثانیه، 30 ثانیه، 45 ثانیه یا 60 ثانیه انتخاب می کنید.

مهم نیست چه طولی را انتخاب می کنید، نقطه شیرین با قرقره ها در چند ثانیه اول اتفاق می افتد. اگر بتوانید فوراً توجه بینندگان خود را به خود جلب کنید، احتمالاً آن‌ها برای کل موضوع کنار می‌آیند.

حداکثر طول ویدیوی فیس بوک 240 دقیقه است. اما مگر اینکه به نحوی حقوق هر چهار ساعت را به دست آورده باشید لیگ عدالت زک اسنایدر، شما می خواهید از آن زمان دور بمانید.

برای محتوای ویروسی، فیس بوک توصیه می کند ویدیوهایی که کمتر از یک دقیقه هستند یا داستان هایی که کمتر از 20 ثانیه طول دارند. اما این بدان معنا نیست که ویدیوهای طولانی عملکرد ضعیفی دارند. در عوض، آنها پیشنهاد می‌کنند که 3+ دقیقه برای سریال‌های وب اپیزودیک، داستان‌های توسعه و پخش زنده بهترین است. ویدئوها برای واجد شرایط بودن برای تبلیغات درون جریانی باید بیش از 3 دقیقه طول بکشند.

مهم نیست طول آن چقدر است، الگوریتم فیس بوک عاشق محتوای ویدیویی بومی است. این بدان معناست که شما همیشه به جای اشتراک‌گذاری پیوند YouTube یا Vimeo در پلتفرم، باید ویدیوها را مستقیماً آپلود کنید.

منبع: TikTok

بهترین طول ویدیوی TikTok: 7 تا 15 ثانیه

از رشد برنامه گرفته تا محتوای آن، همه چیز در مورد TikTok سریع است. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌خواهید مطمئن شوید که تا حد امکان اطلاعات بیشتری را در لقمه‌های به راحتی قابل هضم منتقل می‌کنید.

سال گذشته، این اپلیکیشن حداکثر طول ویدیوی خود را از 1 دقیقه به 3 دقیقه و اخیراً 10 دقیقه افزایش داد. اما همچنان باید مختصر را هدف قرار دهید.

TikTokers با وجود سلیقه پیشرفته‌شان، نسبتاً سنتی با زمان اجرا هستند. به این ترتیب، بهترین شرط بندی شما این است که حول علامت 15 ثانیه شناور شوید. این زمان برای جلب توجه بیننده و حفظ توجه آنها کافی است.

سپس، ممکن است بخواهید چالش 7 ثانیه ای TikTok را نیز امتحان کنید. تیم اجتماعی خودمان آن را امتحان کرد و نیم میلیون لایک در ویدیوی خود گرفت.

@hootsuiteاین هک را خودتان امتحان کنید 🙌💯

♬ صدای اصلی – غرغر مواد 😘💅

بهترین مدت ویدیوی توییتر: 44 ثانیه

توییتر دوست دارد به محدودیت های تعداد خود اشاره کند، به همین دلیل است که ویدیوهایش حداکثر 140 ثانیه طول می کشد. اگر فراموش کردید، دقیقاً تعداد کاراکترها در یک توییت مجاز بود تا زمانی که سایت آن را دو برابر کرد و در سال 2017 به 280 کاراکتر رسید.

این یک مرجع نام تجاری خنده دار است، اما برای کسانی که در ریاضیات بد هستند (مثل من)، راحت تر به یاد داشته باشند که 140 ثانیه 2 دقیقه و 20 ثانیه است.

شما باید ویدیوهایی را در حدود 44 ثانیه هدف قرار دهید – فقط زمان کافی برای جلب توجه کاربران بدون اینکه از استقبال شما بیشتر بماند. در واقع، در صورت نیاز، یک ویدیوی سریع توییتر می‌تواند به عنوان یک تریلر برای پیوند YouTube یا Vimeo که شامل نسخه طولانی‌تری است نیز استفاده کند.

بهترین مدت ویدیوی YouTube: 2 دقیقه

البته یوتیوب استاندارد طلایی برای محتوای ویدیویی در وب است و در سراسر آن ویدیوهایی با هر شکل و اندازه ای خواهید دید. حساب‌های تایید شده مجاز به آپلود کلیپ‌ها به مدت 12 ساعت (یا حتی بیشتر اگر حجم آن‌ها کمتر از 128 گیگابایت باشد) را دارند.

طول ویدیوی YouTube ایده آل شما به هدف نهایی شما بستگی دارد. به دنبال کسب درآمد با تبلیغات YouTube هستید؟ حداقل مورد نیاز 10 دقیقه است – که عدد خوبی برای هدف گذاری با محتوای طولانی تر وبلاگ است.

اگر به دنبال توجه ویروسی در مقیاس کوچکتر هستید، بهتر است در حدود 2 دقیقه باقی بمانید. توجه رو به کاهش اینترنت را همیشه در ذهن داشته باشید.

بهترین طول ویدیوی لینکدین: حداکثر 30 ثانیه

لینکدین بیشتر کسب و کار محور است و طول ویدیوی آنها نیز برای انجام کار کاهش یافته است. این بدان معناست که می‌توانید ویدیوهای بومی تا 10 دقیقه و تبلیغات ویدیویی را با حداکثر 30 دقیقه آپلود کنید.

با این حال، احتمالاً نباید این کار را انجام دهید، مگر اینکه بخواهید ویدیوی LinkedIn خود را مانند یک جلسه هیئت مدیره بی پایان نشان دهید.

بجای، لینکدین مشخص شد ویدیوهایی که 30 ثانیه یا کمتر هستند، 200 درصد افزایش نرخ تکمیل را دارند (به این معنی که کاربران به جای کلیک کردن، همه چیز را تماشا کردند). با این حال، آنها همچنین گزارش دادند که ویدیوهای طولانی می توانند به همان اندازه که داستان های پیچیده تری را بیان می کنند، درگیر شوند.

بهترین مدت زمان ویدیوی اسنپ چت: 7 ثانیه

دقیقاً در عنوان برنامه وجود دارد – آن را سریع نگه دارید! برای پست‌های معمولی، حداکثر طول ویدیو 10 ثانیه است، بنابراین باید در حدود 7 ثانیه بمانید.

منبع: اسنپ ​​چت

اگر در حال خرید آگهی هستید، حداکثر طول ویدیوی اسنپ چت 3 دقیقه است. اما بیایید صادق باشیم، هیچ کس ویدیویی به این مدت طولانی را در اسنپ چت تماشا نمی کند. در حقیقت، تحقیقات خود برنامه پیشنهاد می‌کند که یک تبلیغ ویدیویی باید بین 3 تا 5 ثانیه باقی بماند و پیام‌های برند قوی در بالای صفحه قرار گیرد تا بیشترین تعامل را تشویق کند.

بهترین مدت ویدیوی پینترست: 6 تا 15 ثانیه

اسب تاریک شبکه های اجتماعی بزرگ، Pinterest به سرعت در حال به دست آوردن بخار به عنوان یک

نیروگاه تجاری، و دلیل خوبی دارد. پلتفرم پررونق دائماً ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند تا Pinners را درگیر نگه دارد، و از جمله ویژگی‌های ویدیویی نسبتاً جدید است.

دو نوع اصلی ویدیو وجود دارد: پین های ویدیویی و داستان های پینترست. پین های ویدئویی می توانند از 4 ثانیه تا 15 دقیقه اجرا شوند، در حالی که داستان های Pinterest حداکثر زمان اجرا 60 ثانیه دارند.

همه ما می‌دانیم که می‌خواهم چه بگویم، اما در اینجا نیز صدق می‌کند – در مورد پست‌های ویدیویی خود به حداکثر طول نپردازید. بجای، پینترست پیشنهاد می کند که هدف شما زمان اجرا بین 6 تا 15 ثانیه است تا تعامل با پین های ویدیوی خود را به حداکثر برسانید.

با Hootsuite عملکرد پست های ویدئویی اجتماعی خود را در چندین پلتفرم منتشر کنید، برنامه ریزی کنید و پیگیری کنید. امروز آن را رایگان امتحان کنید.

شروع کنید

به راحتی تمام رسانه های اجتماعی خود را در یک مکان مدیریت کنید با Hootsuite در زمان صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید