افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب چیزی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. همان طور که می دانید، یکی از ملاک های موفقیت شما در فعالیت های یوتیوبی و کسب درآمدتان از این طریق، افزایش میزان بازدید ویدیوها و مدت زمانی است که کاربران ویدیوهای شما را مشاهده می کنند. قاعدتا هرچقدر بیشتر کاربران را در صفحه ویدیوتان نگه دارید، می توانید تبلیغات های بیشتری را در ویدیوهایتان نمایش داده و از این طریق درآمد بیشتری کسب کنید. در این مقاله قصد داریم به روش هایی که باعث می شود کاربران بیشتر در صفحه ویدیو شما باقی بمانند را به شما عزیزان معرفی نماییم.

مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب چیست؟

در سال‌های قبل، الگوریتم یوتیوب برای رتبه‌بندی ویدیوها تعداد بازدید آن بود که برخی کانال‌ها با روش‌های مختلف به افزایش تقلبی تعداد بازدید می‌پرداختند و باعث شکایت بسیاری از کانال‌های دیگر می‌شد. به مرور زمان یوتیوب الگوریتم‌های خود را بروزرسانی کرد و اکنون رتبه‌بندی ویدئوهای یوتیوب به روش دیگری انجام می‌شود! در این الگوریتم مدت زمان مشاهده ویدئو اهمیت زیادی پیدا کرد و هر چقدر مجموع مدت زمان مشاهده یک ویدیو بیشتر باشد، رتبه بهتری خواهد گرفت. این الگوریتم تا حد بسیار زیادی از افزایش تقبلی رتبه ویدئوها تا حد زیادی پیشگیری کرد و اکنون بسیاری از کانال‌ها برای رسیدن به رتبه‌های خوب، به دنبال روش‌های افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب هستند. اگر مدیریت یک کانال یوتیوب را برعهده دارید، حتماً برای افزایش مخاطبان کانال خود به دنبال افزایش رتبه ویدیوها هستید! اگر موافق هستید، به سراغ راه‌کارهای افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب برویم:

افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب

  1. ایجاد پلی‌لیست برای افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو توسط کاربران

ایجاد پلی‌لیست در یوتیوب به شما کمک می‌کند تا بتوانید چندین ویدیو را به صورت متوالی به کاربران نمایش دهید! این کار موجب می‌شود تا مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب توسط کاربران افزایش پیدا کند. سعی کنید ویدیوهای مرتبط را در کنار هم قرار دهید؛ مثلاً اگر یک دوره آموزشی در یوتیوب قرار داده‌اید و آن را در چند قسمت آپلود کرده‌اید، این قسمت‌ها را در یک پلی‌لیست قرار دهید. بسیاری از کاربران تمام این پلی‌لیست را مشاهده می‌کنند و به این صورت به افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب کمک می‌کنید. البته کیفیت ویدیوها اهمیت زیادی دارد و اگر ویدیوهای شما از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، احتمال این‌که کاربر با دیدن ویدیوی اول از پلی‌لیست شما خارج شود، زیاد است! بنابراین سعی کنید ویدیوهایی منتشر کنید که بتواند نظر کاربران را جلب کند و کاربران را ترغیب به شماهده تمام ویدیوهای آن پلی‌لیست کنید.

ایجاد پلی‌لیست برای افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو توسط کاربران

یوتیوب این امکان را در اختیار شما قرار داده است که بتوانید یک ویدیو را در پایان هر پلی‌لیست به کاربران معرفی کنید! برای افزایش افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب کافی است به جای پیوند یک ویدیو، یک پلی‌لیست را به پلی‌لیست قبلی خود پیوند بزنید! زیرا در اینصورت کاربران به جای مشاهده تنها یک ویدیو، یک پلی‌لیست را مشاهده می‌کنند که مدت زمان مشاهده ویدیو توسط آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

  1. انتخاب عنوان و تصاویر کوچکی که پلی‌لیست شما را توصیف می‌کنند!

یوتیوب به شما امکان انتخاب عنوان و تصاویر کوچکی را می‌دهد تا بتوانید کاربران را برای فهمیدن موضوع پلی‌لیست، آگاه کند. عنوان‌ها و تصاویر تاثیر بسیار زیادی روی مشاهده یا عدم مشاهده پلی‌لیست توسط کاربران دارد! بنابراین باید سعی کنید یک عنوان جذاب و البته مرتبط با پلی‌لیست انتخاب کنید تا بتوانید کاربران را ترغیب به مشاهده آن پلی‌لیست کنید. در واقع کاربران برای دیدن یک پلی‌لیست ابتدا به موضوع آن توجه می‌کنند و اگر نظرشان جلب شود، به سراغ تصویر کوچک آن می‌روند. عنوان و تصویر باید یک بازتاب عالی از پلی‌لیست شما باشد تا بتواند کاربران را ترغیب به دیدن پلی‌لیست کند.

افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب

برای ایجاد تصاویر کوچک نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • تصاویر متناسب با ویدیوهای پلی‌لیست انتخاب کنیم؛ کاربران پس از عنوان تصاویر کوچک را می‌بینند و اگر این تصاویر بتواند نظر آن‌ها را جلب کند، کاربران ویدیوهای موجود در پلی‌لیست شما را مشاهده می‌کنند. البته توجه داشته باشید که نباید با تصاویری که ربطی به ویدیوهای پلی‌لیست ندارند کاربران را ترغیب به دیدن آن کنیم؛ زیرا در این‌صورت کاربران نه تنها پس از دیدن ویدیوی اول صفحه پلی‌لیست را می‌بینند، بلکه ممکن است نسبت به کانال شما بی‌اعتماد شوند!
  • تصویری را طراحی کنید که کاربران را تشویق به کلیک بر روی پلی‌لیست کند؛ هنگامی که کاربران با حس مثبت وارد پلی‌لیست شوند، احتمالاً تمام ویدیوهای آن را در صورت باکیفیت بودن مشاهده می‌کنند.
  • عنوان و تصاویر را به گونه‌ای استفاده کنید که چیزی به کاربران بیاموزد؛ شاید این موضوع که بخواهید تنها در چند کلمه چیزی به کاربران بیاموزید، امر سختی باشد! اما با استفاده از داستان می‌توانید این مسئله را پوشش دهید.
  • از نمایش صحیح تصاویر کوچک روی موبایل یا کامپیوتر اطمینان حاصل کنید؛ گاهی تصاویر بر روی کامپیوتر درست نمایش داده می‌شوند اما هنگام دیدن آن روی موبایل، با نمایش درستی مواجه نخواهید شد! بنابراین پس از ایجاد یک تصویر کوچک، آن را بر روی موبایل، تبلت و لپ‌تاپ خود چک کنید.
  • میزان تاثیر تصاویر کوچک را از طریق گزارش‌های ویدیو و پلی‌لیست بررسی کنید؛ یوتیوب برای هر ویدیو یا پلی‌لیست یک گزارش ارائه می‌کند که باید میزان تاثیر تصاویر کوچک را از روی مدت زمان مشاهده ویدیو بررسی کنید.

بنابراین استفاده از عنوان و تصاویر کوچک به شما کمک می‌کند تا شانس دیده‌شدن ویدیوها توسط کاربران در هر مکانی (مثلاً محل کار، دانشگاه یا هرجای دیگر) را افزایش دهید.

?‍♀️ شاید روزی به دردتان بخورد: آموزش عکاسی با موبایل

  1. استفاده از کارت‌های متصل‌کننده ویدیوها در یوتیوب

برای اتصال ویدیوهای مختلف می‌توانید از کارت‌های متصل‌کننده استفاده کنید؛ این کارت‌ها به شما کمک می‌کنند تا کاربران با کلیک بر روی آن ویدیوهای دیگر را ببینند و به این صورت به افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب کمک کنید.

  1. ایجاد محتوای ویدیو بر اساس کلمات کلیدی طولانی

کلمات کلیدی طولانی معمولاً شانس بیشتری در گرفتن رتبه‌های عالی دارند؛ زیرا کلمات کلیدی کوتاه رقابت بسیار سنگینی هستند که زمان، انرژی و هزینه زیادی برای رسیدن به آن دارند. هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی به جای کلمات کلیدی کوتاه به شما کمک می‌کند تا بتوانید کاربران را به کانال خود انتقال دهید و از دیدن ویدیوهای رقیبان خود توسط کاربران، جلوگیری کنید. بهترین ابزار برای انتخاب کلمات کلیدی طولانی، استفاده از پیشنهادات یوتیوب در هنگام جستجو است! تصویر زیر را ببینید تا متوجه منظور ما شوید:

این کلمات کلیدی، کلماتی هستند که کاربران بیشتر جستجو می‌کنند؛ از این ویدیوها در بخش عنوان، توضیحات و برچسب‌های ویدیو استفاده کنید. همچنین می‌توانید کلمات کلیدی پربازدیدترین ویدیوهای رقیبان خود را بررسی کنید تا با استفاده از این کلمات کلیدی بتوانید بازدید و مدت زمان نمایش بیشتری جذب کنید.

نتیجه‌گیری

شناخت الگوریتم‌ها به افزایش مدت زمان مشاهده ویدیو در یوتیوب کمک زیادی می‌کند و با این کار می‌توانید رتبه بسیار خوبی در میان کانال‌های دیگر کسب کنید. با ۴ راه‌کاری که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم، می‌توانید رتبه خوبی در یوتیوب کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید