این روزها یکی از اپلیکیشن های کاربردی و محبوب در حوزه شبکه های اجتماعی اینستاگرام می‌باشد. این اپلیکیشن مدام در حال تغییر و ارائه آپدیت جدیدتر است. برای افرادی که از این اپلیکیشن برای کسب درآمد استفاده می‌کنند باید از آپدیت های اینستاگرام به خوبی اطلاع داشته باشند، دانستن آپدیت ها باعث می‌شود بتوانید پیج های خود را ارتقا داده و پیشرفت کنید. در ادامه برایتان آخرین آپدیت جدید اپلیکیشن اینستاگرام را که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است، بررسی کرده ایم با ما همراه باشید.

آپدیت اینستاگرام

از علاقه مندان به سفر و گردشگری دعوت می شود سایت رنتی جا را دنبال کرده  تا اطلاعات کامل و بروزی از شهرها و مقاصد گردشگری دریافت کنند، حتی با دنبال کردن صفحه اینستاگرام رنتی جا می توانند از اطلاعات ویلاها مطلع شوند.

قابلیت های نسخه جدید اینستاگرام

در آخرین بروزرسانی اینستاگرام چندین قابلیت خاص و جدید به آن اضافه شده است، در ادامه قابلیت های آپدیت شده را نام برده و درباره آن‌ها توضیح داده ایم.

 حالت دارک

در آپدیت جدید، اینستاگرام این امکان را به مخاطبان خود می‌دهد که متناسب با موقعیت تم اپلیکیشن را تغییر دهند. برای فعال کردن حالت دارک در اندروید به تنظیمات رفته و تم را انتخاب کنید، بعد از انتخاب تم حالت دارک تم را روشن کنید. برای فعال کردن حالت دارک در آیفون به تنظیمات رفته و display and brightness را انتخاب کنید.

اضافه زدن چک ایمیل در اینستاگرام

برای جلوگیری از کلاهبرداری قابلیتی در آپدیت گذاشته است که طبق آن می‌توانید اصلی بودن ایمیل های دریافتی را تشخیص دهید. برای فعال کردن این قابلیت به قسمت پروفایل اینستاگرام رفته و در تنظیمات بخش امنیت را انتخاب کنید بعد گزینه دریافت ایمیل از اینستاگرام را زده و ایمیل های ۱۴ روز گذشته را ببینید.

آپدیت جدید اینستاگرام

محدود کردن پیج هایی که علاقه ای به آن‌ها ندارید

برای همه ما پیش می‌آید که برخی پیج ها را دوست نداشته باشیم و علاقه ای به دریافت هیچ گونه پیام و بازخوردی از آن پیج نداشته باشیم. برای حل این مشکل می‌توانید از گزینه restrict استفاده کرده و آن پیج را محدود کنید. مزیت این گزینه نسبت به بلاک کردن این است که پیج مورد نظر متوجه نخواهد شد که شما آن را محدود کرده اید. پیج مورد نظر را انتخاب کرده،  روی علامت تعجب ضربه زده و گزینه محدود کردن را فعال کنید. روش دوم این است که به تنظیمات پروفایل رفته، حریم شخصی را انتخاب کرده، پیج های مورد نظر را به لیست محدود شده ها اضافه کنید.

ترجمه متن

یکی از جذاب ترین قابلیت آپدیت جدید اینستاگرام، قابلیت ترجمه متن نوشتاری است،شما  می‌توانید از قابلیت ترجمه متن های استوری ها به یک زبان استفاده کنید.‌ بدین صورت که نوشتار استوری ها را اینستاگرام به یک زبان ترجمه به شما نشان می‌دهد.

حذف فالوورهای فیک

فالوورهای فیک یکی از چالش ها برای پیج های اینستاگرامی می‌باشد، اینستاگرام در صدد حل این موضوع افرادی موظف تشخیص فالوور فیک از اصل و حذف فالوورهای فیک کرده است. برای حذف فالوور فیک از پیج خود می‌توانید به لیست فالوور ها بروید و فالوور مورد نظر را انتخاب کرده و روی سه نقطه بخش حذف ضربه بزنید.

شمارش معکوس در استوری

یکی از قابلیت های آپدیت جدید گذاشتن شمارش معکوس در استوری ها می‌باشد، این آپدیت جذاب برای افراد مانند یک یادآور عمل می‌کند. برای استفاده از این قابلیت کافی است در قسمت استوری روی استیکر ها کلیک کرده و countdown را انتخاب کنید، بعد می‌توانید زمان مورد نظر خودتان را به آن داده و استوری را به اشتراک بگذارید.

گذاشتن پست  در حساب های چند گانه

یکی از دغدغه های افراد داشتن چندین حساب و گذاشتن جداگانه پست ها و استوری ها برای هر پیج است، اینستاگرام برای حل این مشکل قابلیتی در آپدیت جدید ایجاد کرده است که می‌توانید پست یا استوری خود را در چند حساب به صورت همزمان به اشتراک بگذارید.

آپدیت جدید اینستاگرام

متن جایگزین

متن جایگزین از قابلیت های جدید اینستاگرام بوده که طبق آن شما می‌توانید برای پست های خود، متن جایگزین نوشته و اینگونه همه می‌توانند با استفاده صفحه خوان متن پست شما را مشاهده کنند. می‌‌توانید گزینه متن جایگزین را فعال کرده تا خود اینستاگرام برای پست هایتان متن جایگزین بنویسد اما بهتر است که متن جایگزین را خودتان بنویسید. برای فعال کردن این گزینه به تنظیمات پیشرفته بروید گزینه دسترسی را انتخاب کرده و در قسمت متن جایگزین، متن خود را بنویسید.

کلوز فرند

با استفاده از قابلیت کلوز فرند می‌توانید پست ها را به صورت اختصاصی به دوستان نزدیک خودتان ارسال کنید، همچنین می‌توانید پست و استوری هایتان را فقط مختص این لیست به اشتراک بگذارید. برای ایجاد لیست کلوز فرند به قسمت پروفایل رفته روی گزینه سه خط ضربه زده و کلوز فرند را انتخاب کنید، افراد مورد نظرتان را به آن اضافه کنید.

کلوز فرند در اینستاگرام

فروشگاه

یکی از قابلیت های شگفت انگیز جدید اینستاگرام، خرید مستقیم و فروشگاه اینستاگرامی می‌باشد. افرادی که به دنبال درآمدزایی از اینستا هستند می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند. با گذاشتن پست های قسمت فروشگاه افراد با زدن روی پست وارد صفحه خرید شده و می‌توانند خرید خود را ثبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید