دو شرکت ژاپنی Itoki Corp و Koyoju Gohan KK برای ایجاد جعبه های عمودی برای چرت های شرکتی و حل مشکل خستگی بیش از حد کارمندان به دلیل کار زیاد، وارد همکاری شده اند.

جعبه خواب ایستاده

دو شرکت ژاپنی، Itoki Corp و Koyoju Gohan KK، وارد یک شراکت با صندوق عمودی خصوصی شدند. چرت شرکت های ساختمانی و ارائه راه حل برای مشکل خستگی مفرط کارکنان در اثر کار زیاد. تا پیش از این نیروها برای چرت زدن به توالت می رفتند اما حالا عده ای به این نتیجه رسیده اند که این رفتار ناسالم است.

شرکت لوازم خانگی ایتوکی و شرکت محصولات چوبی کویوجو گوهان اخیراً قراردادی را امضا کردند تا راه حلی مناسب برای خواب کارمندان در محل کار ارائه دهند. Koyoju Gohan در حال حاضر در حال طراحی این است مربع خوابیده ایستاده اما هنوز قیمت و تاریخ عرضه آن اعلام نشده است.

در ژاپن، افراد زیادی [برای چرت زدن] توالت می روند که به نظر من بهداشتی نیست. بهتر است افراد در مکانی راحت بخوابند.» این وسیله که ظاهری شبیه آبگرمکن دارد، از سر، زانو و کمر محافظت می کند و به کارمند اجازه می دهد چند دقیقه در آرامش بخوابد.

کارمندان ژاپنی

این دو شرکت می خواهند جعبه های خواب خود را به کسب و کار ببرند تا کارمندان بتوانند در آن چرت کوتاهی بزنند و انرژی کافی برای ادامه کار خود پیدا کنند. خالقان این ایده امیدوارند که با این کار بتوانند تا حدودی به حل مشکلات فرهنگ سخت کاری ژاپن کمک کنند.

ژاپن و فرهنگ کاری افراطی آن

ساعات کاری طولانی در این کشور آسیایی باعث شده است که بسیاری از کارمندان در طول روز چرت بزنند تا تمام کارهای خود را انجام دهند. آنها حتی یک اصطلاح خاص برای این وضعیت دارند به نام “Enmoreکاواشیما می گوید: «من فکر می کنم بسیاری از مردم ژاپن ساعت های طولانی بدون استراحت کار می کنند. امیدوارم شرکت ها از این ایده استفاده کنند و رویکرد انعطاف پذیرتری نسبت به بقیه نیروهای خود داشته باشند.”

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی در واکنش به این خبر با او شوخی کردند. یکی از کاربران نوشت: «سرمایه داری همیشه برنده است.

دیدگاهتان را بنویسید