بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که آزمایش بتا ین دیجیتال را در ماه آوریل برای آزمایش قابلیت های فنی آن راه اندازی خواهد کرد.

ژاپن آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را در ماه آوریل آغاز خواهد کرد

ژاپن به فهرست رو به رشد کشورهایی که به دنبال پذیرش ارز دیجیتال هستند، پیوست. بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که این آزمونین دیجیتالاز فروردین آغاز خواهد شد.

بانک مرکزی ژاپن برای اولین بار پروژه اثبات مفهوم ارز دیجیتال را در اکتبر 2020 راه اندازی کرد و اکنون پس از گذشت حدود دو سال، اعلام شده است که مرحله آزمایشی این پروژه به زودی آغاز می شود. هدف از این مرحله آزمایش است قابلیت های فنی ین یک ارز دیجیتال است. به خصوص آن دسته از قابلیت هایی که در مرحله اثبات مفهوم به خوبی به آنها پرداخته نشده است.

همچنین از فروردین ماه، مهارت ها و چشم انداز شرکت های خصوصی در این زمینه طراحی اکوسیستم این ارز دیجیتال باید استفاده شود. بانک ژاپن می خواهد برای کاربرد بالقوه این فناوری در سطح جامعه آماده شود.

شینیچی اوچیدا، مدیرعامل بانک ژاپن گفت: «در این برنامه آزمایشی، ما می‌خواهیم سیستمی برای آزمایش‌های خود داشته باشیم که در آن یک سیستم مرکزی، سیستم‌های شبکه میانی، سیستم‌های میانی و تجهیزات جانبی با هم پیکربندی شوند.»

در مرحله بتا ارز دیجیتال ژاپن، تراکنش ها شبیه سازی می شوند

در حال حاضر هیچ معامله ای بین خرده فروشان و مصرف کنندگان وجود ندارد. بانک ژاپن فقط یک احتمال است شبیه سازی تراکنش ارزیابی شرایط سیستم را فراهم می کند. در آینده، این کشور یک مجمع برگزار می کند و از شرکت های خصوصی دعوت می کند تا در مورد استفاده از ین دیجیتال بحث کنند.

بانک ژاپن برنامه هایی را برای آزمایش پروژه ارز دیجیتال خود در نوامبر 2022 فاش کرده است. دولت ژاپن با چندین بانک محلی و منطقه ای در این پروژه همکاری می کند و در حال بررسی است که آیا می توان آن را در مناطقی با دسترسی محدود به اینترنت اجرا کرد یا خیر.

ین دیجیتال اولین مرحله اثبات مفهوم را در آوریل 2021 و دومین مرحله اثبات مفهوم را یک سال بعد آغاز کرد. پیش بینی می شود این مرحله در اسفند ماه سال جاری تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید