چند ماه پیش متا از اخراج 11000 کارمند خود خبر داد و اکنون می خواهد 10000 کارمند دیگر را اخراج کند.

متا

متا او رسما اعلام کرد که در دور جدید برای تنظیم قدرت خود، 10 هزار کارمند دیگر آتش‌سوزی‌ها در کنار اخراج‌ها، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا اشاره کرده است که بی‌ثباتی اقتصادی ممکن است سال‌ها ادامه داشته باشد. خبر اخراج باعث افزایش نزدیک به 5 درصدی سهام متا شد.

زاکربرگ گفت که چندین پروژه با اولویت پایین در چارچوب کاهش کارکنان از دستور کار حذف خواهند شد.

این برنامه را پیش‌بینی کنید: طی چند ماه آینده، رهبران آژانس برنامه‌های تجدید ساختار متمرکز بر حذف پروژه‌های با اولویت پایین و کاهش نرخ کارکنان را اعلام خواهند کرد.

به گفته زاکربرگ، 5000 شغل در انتظار استخدام حذف خواهد شد و هیچکس برای این مشاغل استخدام نخواهد شد. زاکربرگ همچنین اشاره کرد که متا احتمالاً برای یک واقعیت اقتصادی جدید آماده می شود که ممکن است چندین سال طول بکشد.

مارک زاکربرگ مرده است

تنظیم متا قدرت دوم

متا می خواهد هزینه ها را در سال جاری کاهش دهد و طبق پرونده های SEC، هزینه های این شرکت در سال 2023 بین 86 تا 92 میلیارد دلار خواهد بود. برای دستیابی به این هدف، این شرکت برای دومین بار نیروی کار خود را کاهش داده است. اواخر سال گذشته، میتا اعلام کرد که 11000 کارمند خود را اخراج می کند که 13 درصد از نیروی کار آن را تشکیل می دهد.

مانند بسیاری از شرکت های فناوری، متا به طور گسترده در طول همه گیری کرونا شروع به جذب نیرو کرد. زیرا بسیاری از مردم در سراسر جهان در خانه مانده اند و استفاده از خدمات اینترنتی افزایش چشمگیری داشته است. اما پس از پایان همه گیری، استقبال مردم از این خدمات کاهش یافت و در نتیجه درآمد شرکت ها کاهش یافت.

متاورز علاوه بر استخدام، سرمایه گذاری زیادی در متاورس انجام داد و امید زیادی به کسب درآمد از این فناوری جدید داشت، اما متاورس با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه نشد و بخش مسئول پروژه های آن متحمل ضرر چند میلیارد دلاری شد.

دیدگاهتان را بنویسید