طبق گزارش ها، شرکت مادر فیس بوک متا قصد دارد هزاران کارمند خود را در تلاش برای کاهش هزینه ها اخراج کند.

متا

متا شرکت مادر است فیس بوک گفته می شود که در تلاش برای کاهش هزینه ها، هزاران اخراج را برنامه ریزی می کند. این تصمیم به سرعت اتفاق خواهد افتاد و ممکن است این هفته اتفاق بیفتد.

این شرکت در ماه نوامبر 11000 کارمند داشت، یعنی تقریبا 13 درصد نیروی کار او را آزاد کنید. اکنون هزاران کارمندی که شغل خود را از دست می دهند به تعداد قبلی اضافه می شوند که رقم قابل توجهی است.

تخفیف متا ادامه دارد

اگرچه به نظر می رسد که با کاهش 13 درصدی از نوامبر 2022، متا هیچ برنامه ای برای اخراج کارمندان بیشتری ندارد، اما به گفته بلومبرگ، به نظر می رسد که این روند تمام نشده است و متا قصد دارد هزاران کارمند را در دور دیگری اخراج کند.

در اوایل سال جاری، این شرکت اولین گزارش خود را از کاهش درآمد و کاهش کاربران فعال روزانه در فیس بوک منتشر کرد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در ماه فوریه اعلام کرد که این شرکت تاکید زیادی بر کارایی و اثربخشی نیروی کار خود دارد. 2023 او همچنین اشاره کرد که متا به سرمایه گذاری در متاورس و هوش مصنوعی ادامه می دهد. کاهش هزینه در زمانی اتفاق می‌افتد که حجم تبلیغات در متا رو به کاهش است و تبلیغ‌کنندگان به اندازه کافی برای زمان‌بندی تبلیغات در متا اطمینان ندارند.

مدیر عامل متا در یک پست وبلاگی در ماه نوامبر اشاره کرد که متا افراد زیادی را در طول همه‌گیری کرونا استخدام کرد و اکنون به این تعداد افراد نیاز ندارد. او در پست خود اعلام کرده بود که کاربران در آن زمان زمان بیشتری را صرف می کنند خرید آنلاین و زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی می گذراند. اکنون شرایط تغییر کرده است و متا نیز با تغییر شرایط تصمیمات دیگری را دنبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید