به نظر می رسد مایکروسافت می خواهد به خرید گران قیمت خود در سال 2023 ادامه دهد و شرکت بعدی در لیست آن نتفلیکس است.

مایکروسافت نتفلیکس

به نظر می رسد ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، برنامه های بزرگی دارد و می خواهد به خرید شرکت های بزرگ ادامه دهد. در همین راستا به نظر می رسد در لیست خرید نادلا برای سال 2023، نتفلیکس یک قرارداد

به گزارش رویترز، از زمانی که نادلا در سال 2014 مایکروسافت را به دست گرفت، ردموندز چندین خرید بزرگ انجام داده است. این استراتژی با خرید 2.5 میلیارد دلاری شرکت سازنده بازی معروف Minecraft آغاز شد و سپس به شبکه اجتماعی LinkedIn رسید که مایکروسافت آن را به مبلغ 26 میلیارد دلار خریداری کرد.

در مرحله بعد، شاهد خرید شرکت تشخیص گفتار و توسعه دهنده نرم افزار هوش مصنوعی Nuance به قیمت 20 میلیارد دلار بودیم. سرانجام، مایکروسافت به سراغ شرکت غول‌بازی جهان، Activision Blizzard رفته و می‌خواهد آن را با قیمت 69 میلیارد دلار خریداری کند. البته اگر برگزارکنندگان به ردموندی ها مجوز بدهند. با این حال، حتی اگر خرید Activision امکان پذیر نباشد، خرید Netflix یک گام مهم است.

نتفلیکس، خرید احتمالی بعدی مایکروسافت

مایکروسافت و نتفلیکس ارتباط نزدیکی دارند. نتفلیکس ردموندز را به عنوان شریک تبلیغاتی خود برای سرویس تبلیغات اشتراکی خود انتخاب کرده است و برد اسمیت، مدیر عامل مایکروسافت نیز یکی از اعضای پنل نتفلیکس است.

مایکروسافت نتفلیکس

یکی از دلایل خرید نتفلیکس علاوه بر سرویس استریم فیلم، می تواند سرویس استریم بازی مایکروسافت در دستگاه های مختلف نیز باشد. نتفلیکس برنامه های بزرگی برای دنیای بازی دارد و استودیوهای بازی سازی زیادی را خریداری کرده است. بنابراین مایکروسافت یک بسته پخش فیلم و بازی دارد که می تواند به امپراتوری آن رونق زیادی بدهد.

ارزش بازار مایکروسافت بسیار بالاتر از نتفلیکس است. ارزش ردموندی ها برابر است 1.8 تریلیون دلار آنها دارند، در حالی که ارزش بازار نتفلیکس نزدیک به 130 میلیارد دلار است (البته مایکروسافت باید مبلغ بیشتری را برای خرید آن بپردازد). با این حال، درآمد سالانه نتفلیکس بسیار کمتر از ارزش بازار آن است و این ممکن است خرید آن را تا حدی غیرمنطقی کند.

با وجود همه این موارد، اگر مایکروسافت بتواند هم اکتیویژن بلیزارد و هم نتفلیکس را بخرد، به یک تهدید بزرگ برای بسیاری از شرکت‌های جهان تبدیل خواهد شد. بنابراین، باید منتظر ماند و دید که آیا قانونگذاران چنین مجوزی را به ردموندز می دهند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید