گزارش کارمندان مایکروسافت نشان می دهد که این شرکت اخیراً با کمتر از 1000 کارمند خداحافظی کرده است.

مایکروسافت

به گفته کارمندان مایکروسافت، این شرکت اخیراً کمتر از 1000 کارمند خود را اخراج کرده است. خداحافظی های این نیروها در بخش های مختلف از کنسول ایکس باکس گرفته تا توسعه استراتژی ها، فناوری و … رخ داده است. مایکروسافت در ماه جولای اعلام کرد که این کار را انجام خواهد داد کمتر از 1 درصد او 180 هزار نفر از نیروهای خود را تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری بیزنس اینسایدر به نقل از کارمندان مایکروسافت، این شرکت هفته گذشته کمتر از 1000 او کارکنان خود را اخراج کرده است. کیسی لامسون، کهنه کار مایکروسافت و مدیر محصول در دفتر مدیر فناوری این شرکت، دوشنبه شب در صفحه توییتر خود اعلام کرد که شغل خود را از دست داده است.

یکی از سخنگویان مایکروسافت در این رابطه می‌گوید: «مانند همه شرکت‌ها، ما مرتباً اولویت‌های تجاری خود را ارزیابی می‌کنیم و بر اساس آن دنبال می‌کنیم. اصلاحات ساختاری ما به سرمایه گذاری در کسب و کار خود ادامه خواهیم داد و در سال آینده کارکنان جدیدی را در زمینه های مورد نیاز برای رشد استخدام خواهیم کرد.

مایکروسافت

مایکروسافت سرعت رشد نیروهای خود را کاهش می دهد

مایکروسافت در ماه جولای اعلام کرد که نیروی کار خود را کاهش می دهد و سرعت استخدام های جدید را کاهش می دهد نزول کردن دادن. اکنون مشخص نیست که آیا جدایی این نیروها بخشی از این استراتژی است یا خیر. یک منبع آگاه که در همین روند از شرکت اخراج شد، می‌گوید که فقط یک ماه پیش او را استخدام کردند.

زک کرامر، مدیر تیم مهندسی ماموریت مایکروسافت، گفت: “کاری که آنها انجام می دهند آسان نیست. زمان کمیاب ترین منبعی است که در اختیار داریم.”

تصمیم مایکروسافت با تصمیم اکثر شرکت های کوچک و بزرگ در دنیای فناوری از جمله متا، سیلزفورس، کوین بیس و نتفلیکس مطابقت دارد که سرعت استخدام کارمندان جدید را کاهش داده است. این شرکت ها می ترسند که تهدید بحران اقتصادی آینده آنها را تهدید کند.

دیدگاهتان را بنویسید