واحد خدمات ابری Azure و Office تا حدی این کاهش درآمد را جبران کردند.

مایکروسافت

اگرچه مایکروسافت در گزارش مالی سه ماهه سوم سال 2023 انتظارات تحلیلگران را شکست داد، اما درآمد ویندوز، ایکس باکس و سایر سخت افزارها یک سه ماهه درخشان را به دست نیاوردند. البته ماژول ابر، آفیس و سرور این شرکت تا حد زیادی این کاستی ها را جبران کرد.

به گزارش CNBC، امروز مایکروسافت گزارش مالی خود را برای سه ماهه سوم سال مالی 2023 منتشر کرد. این شرکت می گوید که در این بازه زمانی و با نرخ رشد 7 درصدی. درآمد 52.9 میلیارد دلاری سود خالص آنها 18.3 میلیارد دلار بود که 9 درصد افزایش داشت.

در سه ماهه دوم سال 2022، مایکروسافت از نظر درآمد ویندوز و سخت افزار وضعیت خوبی نداشت و این وضعیت در سه ماهه سوم نیز تغییر چندانی نکرد. درآمد حاصل می شود فروش ویندوز برای سازندگان سخت افزار در سه ماهه اخیر 28 درصد تخفیف یافت می شود

واحد ایکس باکس با هم 30 درصد کاهش اوضاع خوب نیست. با این حال، کسب و کار محتوا و خدمات Xbox به لطف سرویس گیم پلی 3 درصد رشد کرد. مایکروسافت می گوید بیشتر کاهش درآمد ایکس باکس به دلیل عرضه بیش از حد کنسول های بازی است. شاید این گفته به این معنی باشد که میزان تقاضا کمتر از عرضه بوده است.

درآمد خدمات ابری ناجی مایکروسافت بوده است

مایکروسافت

با این حال، درآمد حاصل از بخش اداری، تجارت ابری و سرورهای مایکروسافت تا حدی این ضررها را جبران می کند. درآمد حاصل از محصولات سرور و خدمات ابری 17 درصد و بخش لاجوردی 27 درصد این شرکت ادعا می کند که این رشد درآمد تحت تأثیر افزایش تقاضا برای خدمات مصرف کننده بوده است.

تعداد مشتریان خدمات مایکروسافت 365 بر 12 درصد به 65.4 میلیون نفر افزایش یافت. درآمد محصول تجاری دفتر و خدمات ابری در سه ماهه 13 درصد حتی درآمد کسب و کار در لینکدین 8 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، تعداد کاربران فعال ماهانه تیم های مایکروسافت از 280 به 300 میلیون افزایش یافت.

در بخشی دیگر از این گزارش، مایکروسافت می گوید که بیش از 10000 مشتری از این سرویس استفاده می کنند کمک خلبان تجاری آنها ثبت شده اند اطلاعات بیشتر در مورد این به زودی در رویداد ساخت بعدی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید