آیا می دانید لوگوی اپل که نماد امروزی است چگونه طراحی شد و استیو جابز چه نقشی در طراحی آن داشت؟

لوگوی اپل

سیب اکنون یکی از سودآورترین شرکت های جهان است و یکی از شناخته شده ترین لوگوها را دارد. چه زمانی استیو پستZ و استیو وزنیاک در سال 1976، اپل در یک گاراژ راه اندازی شد و این شرکت فقط یک استارت آپ بود که منابع در اختیار استیو جابز و شریکش بود. لوگوی انتخاب شده برای شرکت، مانند لوگوی سایر استارت آپ ها، تنها حاوی نام شرکت بود. اما امروزه، لوگوی اپل نه تنها در میان علاقه مندان به فناوری، بلکه در میان جامعه نیز به یک آیتم نمادین تبدیل شده است.

جالب است بدانید که اولین لوگوی اپل توسط اپلطراحی شده توسط رونالد وین، که شرکت را با همکاری استیو جابز و استیو وزنیک تأسیس کرد. او برای طراحی اولین لوگوی اپل از نقاشی سیاه قلم نیوتن که زیر درخت سیب نشسته بود استفاده کرد که عنصر اصلی لوگو بود. در این طرح، قصیده ای از ویلیام ورد زورث نیز در حاشیه تصویر دیده می شود و عبارت “Apple Computer Co” نیز بر روی آیتم بنری شکلی که لوگو را پوشانده است، دیده می شود.

اولین لوگوی اپل
اولین لوگوی اپل

در سال 1977 که قرار بود کامپیوتر Apple II به زودی عرضه شود، استیو جابز فکر کرد که لوگوی طراحی شده، لوگوی مناسبی نیست و به همین دلیل از راب جانوف، طراح لوگوی برجسته آمریکایی خواست تا لوگوی جدیدی برای این شرکت طراحی کند.

در آن زمان، آرم شرکت های درگیر در فناوری فنی بود. اما استیو جابز چنین رویکردی را در پیش نگرفت و از Janov خواست تا لوگویی طراحی کند که درک آن دشوار نباشد و حتی کودکان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. بر اساس درخواست جابز، یانوف تصمیم گرفت از تصویر یک سیب در طراحی خود استفاده کند که برای همه مردم در سراسر جهان کاملاً ملموس بود. البته استفاده از چنین تصویری در لوگوی یک شرکت فناوری کاملاً خلاف اصول و مبانی حوزه فناوری آن زمان بود.

جانوف طراحی لوگو اپل او دو نسخه از تصویر یک سیب کشید که یکی از آنها یک سیب بریده بود و استیو جابز در نهایت تصویر یک سیب جویده شده را انتخاب کرد تا مردم بفهمند که این لوگو تصویر یک سیب است و آن را با دیگری اشتباه نگیرند. . میوه.

Apple Computer 2 اولین کامپیوتر با صفحه نمایش رنگی بود، به همین دلیل لوگوی اپل با رنگ های رنگین کمانی طراحی شد.

اولین لوگوی اپل در قالب امروزی
اولین لوگوی اپل در قالب امروزی بر روی کامپیوتر Apple II

پس از طراحی این لوگو، جانوف فکر کرد که اگر استیو جابز آن را ببیند، اصلا آن را دوست نخواهد داشت. زیرا به نظر جانوف چاپ رنگی لوگو برای اپل هزینه زیادی خواهد داشت و به همین دلیل است که طراحی آن را می توان فراموش کرد. اما برخلاف تصورش، جابز به محض دیدن لوگوی رنگارنگ آن را دوست داشت. جالب است بدانید Janov Design لوگوی اپل او از کامپیوتر استفاده نمی کرد و آن را با دستان خالی طراحی می کرد.

در سال 1999 طرح رنگین کمان از لوگوی اپل حذف شد و با طرحی تک رنگ با ظاهر آبی جایگزین شد. این طرح تا سال 2003 در لوگوی اپل استفاده می شد.این لوگو از سال 2007 تا 2013 با ظاهری شیشه ای استفاده می شد.

طرح های مختلف لوگوی اپل از ابتدا تا کنون
طرح های مختلف لوگوی اپل از ابتدا تا کنون

در جدیدترین طراحی لوگوی اپل که هم اکنون مورد استفاده قرار می گیرد، از رنگ مشکی ساده استفاده شده است که یک طرح مینیمال به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید