مورگان استنلی پس از موافقت با پرداخت 200 میلیون دلار جریمه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار، اکنون تصمیم گرفته است که کارکنان خود را به شدت جریمه کند.

مورگان استنلی

بر اساس گزارش های شرکت خدمات مالی آمریکا مورگان استنلی برخی از کارمندان برای استفاده از سیستم عامل های پیام رسانی مانند واتس اپ و iMessage برای ارتباطات شرکتی، بیش از 1 میلیون دلار جریمه شد

به گزارش رویترز، جریمه های اعمال شده برای کارکنان مورگان استنلی از چند هزار دلار شروع و برای برخی به بیش از یک میلیون دلار می رسد! میزان جریمه یک کارمند به عوامل مختلفی از جمله تعداد نامه های ارسالی، جایگاه فرد در شرکت و دریافت اخطار برای عدم استفاده از چنین پلتفرم هایی بستگی دارد.

جریمه کارکنان پس از پرداخت جریمه به شرکت برق عربستان

مورگان استنلی از آن زمان با پرداخت جریمه 200 میلیون دلاری به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سال 2021 تصمیم گرفت کارمندان را جریمه کند. این هزینه به دلیل تحقیقات SEC در مورد ارتباطات کارکنان در سیستم عامل های پیام رسانی بود که این شرکت انجام نداده بود. تایید شده.

آژانس خود تنظیمی وال استریت، آژانس نظارتی این موسسه مالی، کارگزاران را ملزم می کند تا تمام ارتباطات تجاری را ثبت و حفظ کنند. در همین راستا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال بررسی است که آیا این شرکت ها ارتباطات دیجیتالی کارکنان خود را ردیابی می کنند یا خیر.

آواتار برای واتس اپ

در سپتامبر سال گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم گرفت 16 شرکت مالی از جمله برخی از بزرگترین بانک های جهان را جریمه کند. در واقع، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پس از اطلاع از اینکه کارمندان شرکت های مالی از دستگاه ها و برنامه های شخصی برای بحث در مورد معاملات استفاده می کنند، شرکت های مالی را مجموعاً 1.8 میلیارد دلار جریمه کرد. البته، تحقیقات SEC از کارگزاران فراتر رفت و به سایر شرکت های مالی مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک و مشاوران سرمایه گذاری رسید.

در همان زمان که SEC شرکت ها را جریمه کرد، برخی از آنها به کارکنانی که قوانین را زیر پا گذاشتند گفتند که پرداخت ها و پاداش های آینده آنها کاهش خواهد یافت. همچنین شایان ذکر است که در سال 2020، دو مدیر ارشد مورگان استنلی پس از استفاده غیرقانونی از WhatsApp برای انجام مکالمات تجاری، شرکت را ترک کردند.

دیدگاهتان را بنویسید