همانطور که همه ما می‌دانیم اهمیت شبکه های اجتماعی بر هیچ کس پوشیده نیست و اهمیت این موضوع هر روز پررنگ تر می‌شود. بنابراین ما در این مقاله تصمیم داریم نحوه گرفتن فالوور بومی را به شما آموزش دهیم پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

فالوور بومی چیست؟

فالوور بومی چیست؟

شاید در وهله نخست برای شما هم این سوال بوجود بیایید که فالوور بومی چیست و چه کاربردی در اینستاگرام دارد و اصلا چه تاثیری بر روی کسبوکار اینستاگرامی ما دارد. خب فالوور بومی یا همان دنبال کننده بومی به فالوورهایی گفته می‌شود که از شهر یا منطقه خاصی باشد. برای مثال یک کسبوکار قنادی را در نظر بگیرید که در شهر تبریز مشغول فعالیت است و باید فالوور های آن از شهر تبریز باشد. زیرا امکان ارسال شیرینی به مسافت های طولانی ممکن نیست و صاحب کسبوکار باید فالوور بومی داشته باشد که به فروش آن کمک کند.

چگونه فالوور بومی جذب کنیم

چگونه فالوور بومی جذب کنیم

برای جذب فالوور بومی از شهر یا منطقه موردنظر کسبوکارتان سه راهکار رایگان و تضمینی و بسیار ساده وجود دارد. اگر این راهکارها با برنامه ریزی و با استراتژی خوب انجام شود به آسانی طی یک هفته به تعداد فالوور بالایی می‌رسید. پس توجه داشته باشید که تمامی مراحل را به درستی و اصولی و با یک استراتژی جذاب پیش بگیرید که حتما تاثیر آن را بر روی اکانت اینستاگرام خود ببینید.

مقاله پیشنهادی برای شما: فالوور فیک چیست؟

1. استفاده از تگ لوکیشن

استفاده از تگ لوکیشن (Location Tag) در اینستاگرام به شما کمک می‌کند که پست های تان به آسانی در دست لوکیشن موردنظر به نمایش دربیاید. از تگ لوکیشن می‌توانید در پست های اینستاگرامی استفاده کنید و شاهد افزایش فالوور بومی باشید. برای افزودن تگ لوکیشن در بیو اینستاگرام باید ابتدا یک حساب فیسبوک ایجاد کنید و سپس آن را به حساب اینستاگرام خود متصل کنید. در مقاله آموزش بیزینس پروفایل اینستاگرام نحوه متصل کردن اکانت فیسبوک به اینستاگرام را به طور مفصل آموزش داده‌ایم و پس از متصل شدن به فیسبوک از قسمت Settings اینستاگرام به راحتی می‌توانید لوکیشن موردنظر خود را انتخاب کنید.

افزودن لوکیشن در پست اینستاگرام

برای اضافه کردن لوکیشن در پست های اینستاگرام همانطور که در تصویر می‌بینید باید بر روی Location کلیک کنید و سپس مکان موردنظر خود را جستجو کرده و آن را اضافه کنید.

2. لایک کردن و کامنت گذاشتن

یکی از بهترین راهکارهایی که تیم همیارسوشال برای خیلی از پیج‌ها انجام داده و نتیجه خیلی خوبی گرفته این هست که در قسمت اکسپلور هشتگ و یا لوکیشن شهر یا استان تون رو جستجو می‌کنید و پست های مربوط به اهالی شهر یا استان تون رو لایک می‌کنید و کامنت می‌گذارید که اینکار علاوه بر افزایش فالوور بومی در صفحه شما، باعث افزایش اینگیجمنت (نرخ تعامل) هم میشه که در نهایت سبب میشه که پست هاتون به آسانی در اکسپلور اینستاگرام قرار بگیره و کلی لایک و کامنت و فالوور جدید بگیرید!

3. گرفتن تبلیغ از پیج های بومی

از صفحات اینستاگرام شهرتون یا استان تون تبلیغ بخرید! این کار سبب می‌شود که فالوور های طبیعی بگیرید و همچنین سبب برندینگ و معروف شدن کسبوکار شما نیز می‌شود و در نتیجه موجب جذب فالوور بومی در اینستاگرام می‌شود.

پایان

دوستان این هم یک مقاله جامع که خیلی از دوستان در اینستاگرام همیارسوشال از ما درخواست کرده بودند و توانستیم تجربه کاری خودمون در این زمینه رو در قالب مقاله به شما عزیزان منتقل کنیم. لطفا زیر همین پست در بخش نظرات، پیشنهادات و انتقادات تون و همچنین اگر روش های دیگه و بهتری برای جذب فالوور بومی می‌شناسید با ما در میان بگذارید که به اسم خودتون در داخل مقاله قرار بدیم.