یک گزارش اخیر بیان می کند که OpenAI حدود 27-29 میلیارد دلار ارزش دارد و توانسته است 300 میلیون دلار بودجه جذب کند.

هوش مصنوعی را باز کنید

OpenAI، سازنده چت ربات محبوب ChatGPT، به نظر می رسد بودجه جدیدی را جمع آوری کرده است. یک گزارش جدید می گوید که این شرکت اکنون مورد استقبال قرار گرفته است 27 تا 29 میلیارد دلار موفق به دور زدن شد 300 میلیون دلار مجموعه سرمایه جدید.

طبق اسناد مشاهده شده توسط خبرگزاری تک کرانچ، چندین شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مانند Tiger Global، Andersen Horowitz، Trio، Sequoia Capital و K2 Global سهامی در OpenAI خریداری کرده اند. یک منبع آگاه به این خبرگزاری گفته است که صندوق موسسان نیز در این شرکت سرمایه گذاری می کند.

این شرکت ها در مجموع بیش از 300 میلیون تومان آنها در OpenAI سرمایه گذاری کردند. این رقم در تضاد با سرمایه گذاری عظیم 10 میلیارد دلاری مایکروسافت در سازنده ChatGPT است که در ژانویه اعلام شد.

تک‌کرانچ می‌گوید طبق اطلاعاتی که دریافت کرده‌اند، قرارداد سرمایه‌گذاری بین دو طرف امضا شده و وجوه منتقل شده است. با این حال، OpenAI آن را به صورت عمومی اعلام نکرده است و به نظر می رسد که در هفته آینده به طور رسمی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

سهم سرمایه گذاران شخص ثالث در OpenAI از 30 درصد فراتر رفت

اکنون خودی ها می گویند که سرمایه گذاران شخص ثالث در سهام OpenAI به بیش از 30 درصد اعلام وصول. با توجه به اطلاعات PitchBook، به نظر می رسد که «پیتر تیل» قبلاً در این شرکت سرمایه گذار بوده است، اما این اولین بار است که Founders Fund و Trio روی این استارتاپ سرمایه گذاری می کنند.

به دلیل بحران اقتصادی، تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری سال گذشته از تزریق سرمایه به استارت‌آپ‌ها خودداری کردند، اما اکنون که وضعیت کمی بهتر به نظر می‌رسد، دوباره به آن بازگشته‌اند. با نگاهی به موج جدید هوش مصنوعی، OpenAI طبیعتا یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری در این زمینه است.

OpenAI به لطف موفقیت ChatGPT به شهرت جهانی رسیده است و اکنون با تیم های مختلف روی پروژه های مختلف کار می کند. آخرین مدل زبان بزرگ این شرکت GPT-4 بود و حالا باید منتظر ماند و دید که با کمک این جعبه های جدید از چه محصولات دیگری رونمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید