این غول فناوری درآمد 47.5 میلیارد دلاری و سود ناچیز 477 میلیون دلاری را گزارش کرد.

سامسونگ

سامسونگ این شرکت گزارش درآمد خود را برای سه ماهه اول سال 2023 اعلام کرد و برخلاف داده های مربوط به همان زمان در سال گذشته که شاهد افزایش شدید سود این غول کره ای بودیم، این بار وضعیت به طرز محسوسی متفاوت است. غول فناوری در گزارش درآمد خود 47.5 میلیارد دلار و سود 477 میلیون دلار همانطور که گزارش شده، به نظر می رسد بخش نیمه هادی متحمل زیان های زیادی شده است.

طبق گزارش سامسونگ، بخش DS این شرکت که تجارت است نیمه هادی ها و یک پیشنهاد آن را اجرا کنید درآمد 10.2 میلیارد دلاری ذکر شده؛ ولی، دیاn این نیز در سه ماهه اول سال 2023 است 3.4 میلیارد دلار بوده است.

درآمد بخش موبایل سامسونگ

گلکسی اس 23

با این حال، بخش موبایل سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری عملکرد خوبی داشته است. بخش MX و Networks این شرکت که به ترتیب گوشی‌های هوشمند و تجهیزات شبکه مخابراتی را پوشش می‌دهند، ۲۳.۷ میلیارد دلار درآمد و ۲.۹ میلیارد دلار سود گزارش کردند. سامسونگ بیان می کند که در حالی که به طور کلی تقاضای کمتری برای تلفن های همراه وجود دارد، بازار دستگاه های پریمیوم نسبت به سال گذشته رشد کرده است. همچنین فروش خوب گوشی های سری گلکسی اس 23 (مخصوصا نسخه اولترا) یکی از دلایل عملکرد مثبت این سگمنت عنوان شد.

در آینده، بخش MX سامسونگ قصد دارد بر ادامه فروش گلکسی اس 23 تمرکز کند و در عین حال بازاریابی گوشی‌های تاشوی آینده خود را افزایش دهد. انتظار می رود این غول فناوری مستقر در کره جنوبی از گوشی تاشو بعدی خود در نیمه دوم سال، احتمالاً در ماه اوت، رونمایی کند.

سامسونگ به تازگی با Galaxy S22 Ultra تاریخ ساز شده است و اولین تماس ماهواره ای را با یک تلفن ویژه بین تگزاس و ژاپن از طریق AT&T برقرار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید