با این سرمایه گذاری، شرکت محلی Savvy Games Group بازی های خود را توسعه خواهد داد.

شبه جزیره عربستان

دولت پادشاهی عربستان سعودی 38 میلیارد دلار درباره پتانسیل این کشور برای تبدیل شدن به قطب بعدی این صنعت بازی های ویدیویی سرمایه گذاری

طبق گزارش بلومبرگ، عربستان سعودی به عنوان بخشی از استراتژی خود برای تنوع بخشیدن به اقتصاد خود به دور از نفت، می خواهد از طریق صندوق سرمایه گذاری عمومی خود به یک بازیگر اصلی در بازار جهانی بازی های 184 میلیارد دلاری تبدیل شود. گروه Savvy Games، زیرمجموعه صندوق عربستان سعودی، پس از تمرکز اولیه بر صنعت بیمار ورزش های الکترونیکی، اکنون به دنبال توسعه، انتشار و خرید بازی های سطح بالا و حمایت از صنعت بازی در ریاض است.

برایان وارد، مدیرعامل Savvy در مصاحبه ای به بلومبرگ گفت:

ما اکنون بیشتر یک شرکت ورزش های الکترونیکی هستیم تا یک شرکت بازی. کاری که امسال انجام می دهیم تمرکز بیشتر بر انتشار و توسعه بازی است.

عربستان سعودی در بازار بازی های ویدیویی پیشتاز است

برنامه های Savvy در بازار شلوغ بازی های ویدیویی که در آن شرکت های قدیمی مانند Electronic Arts کارمندان خود را اخراج می کنند، جاه طلبانه به نظر می رسد. اما این صندوق در حال حاضر میلیاردها دلار در شرکت هایی مانند نینتندو، تنسنت و اکتیویژن بلیزارد سرمایه گذاری کرده است که وارد گفت Savvy قصد دارد از آنها برای ایجاد تجارت خود استفاده کند.

وارد می گوید:

ما می‌خواهیم از این سرمایه‌گذاری‌ها برای شروع کار با این شرکت‌ها و همکاری در انتشار بازی در خاورمیانه و شمال آفریقا، راه‌اندازی تجارت الکترونیکی آنها یا توسعه مشترک IP جدید استفاده کنیم.»

در ماه فوریه، این صندوق سهام خود را در نینتندو به 8.3 درصد افزایش داد و به بزرگترین سهامدار خارجی تبدیل شد.

عربستان سعودی تقریباً هیچ سابقه ای در توسعه بازی های جهانی ندارد. با این حال، تعداد بازیکنان به سرعت در حال رشد در این شرکت، وارد، یکی از مدیران سابق الکترونیک آرتز، اکتیویژن و مایکروسافت را بر آن داشت تا برای تصاحب Savvy به ریاض نقل مکان کند.

به گفته تحلیلگران Niko Partners، تقریباً 21 میلیون گیمر در این کشور وجود دارد و انتظار می‌رود بازار بازی در خاورمیانه و شمال آفریقا تا سال 2026 با رشد 56 درصدی به 2.79 میلیارد دلار برسد.

دیدگاهتان را بنویسید