دموکرات‌های سنا در نامه‌ای از کمیسیون تجارت فدرال خواستند بر مدیریت توییتر ایلان ماسک نظارت کند.

الون ماسک

گروهی از سناتورهای دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) خواسته اند تا بررسی کند که ایلان ماسک چگونه حریم خصوصی و امنیت کاربران توییتر را مدیریت می کند. آنها در نامه ای به رئیس این کمیته، پیشنهاد نامناسب سرویس آبی جدید و خروج مدیران ارشد این شرکت را نگران کننده توصیف کردند.

نامه ای که توسط هفت سناتور آمریکایی نوشته شده استالیزابت وارنامضا شده توسط دایان فاینشتاین و ریچارد بلومنتال، در پی هشداری که یک وکیل به توییتر ارسال کرد مبنی بر اینکه ایلان ماسک ممکن است شرکت را در معرض خطر میلیاردها دلار جریمه از طرف FTC قرار دهد.

توییتر به توافق مهمی با کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده رسیده است

در این نامه آمده است: «ایلان ماسک، مدیرعامل جدید توییتر، در هفته‌های اخیر گام‌های نگران‌کننده‌ای برداشته است که یکپارچگی و یکپارچگی پلتفرم را تهدید می‌کند. سناتورها می گویند که اقدامات او ممکن است قبلاً باعث شده باشد نقض توافقنامه 2011 این شرکت با FTC بود. طبق این توافق، توییتر موظف است ویژگی‌های جدید پلتفرم خود را برای مسائل مربوط به حریم خصوصی بررسی کند و گزارش‌های منظم را با FTC ارسال کند.

توییتر

در این نامه، سناتورهای آمریکایی از FTC خواستند تا اقدامات ماسک و سایر مدیران شرکت را بررسی کند: «ما از کمیته می‌خواهیم توافق خود با توییتر را بررسی کند و در صورت نقض توافق، ناعادلانه یا اقدامات فریبنده، اقدامات اجرایی مناسب را انجام دهد. “مانند جریمه های مدنی و مسئولیت های قانونی. نسبت به مقامات توییتر در جایگاه واقعی خود.”

هنوز مشخص نیست که آیا FTC قصد دارد تحقیقاتی در مورد توییتر آغاز کند یا خیر، اما سخنگوی FTC هفته گذشته نسبت به اقدامات توییتر ابراز نگرانی کرد و گفت اقدامات این شرکت تحت نظارت گرفته شده است

در چند روز گذشته صدها نفر از کارمندان توییتر ضمن اعلام مخالفت خود با سیاست های جدید ایلان ماسک، مدعی شدند که تمایلی به همراهی وی در نسل جدید این شبکه اجتماعی موسوم به Twitter 2.0 ندارند و به همین دلیل، این کار را انجام داده اند. انجام داد. استعفای خود را تقدیم مدیران کرد.

دیدگاهتان را بنویسید