تسلا در این خبر اعلام کرد که در حال ساخت یک کارخانه بزرگ جدید با ظرفیت تولید سالانه 10000 مگاپاسکال در شانگهای چین است.

مگا پک تسلا

تسلا یک کارخانه بزرگ جدید در شانگهای چین افتتاح خواهد کرد که قادر به تولید 10000 باتری مگاپک در سال است. ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که این کارخانه با کمک کارخانه عظیم این شرکت در کالیفرنیا خواهد آمد.

صفحه رسمی تسلا در توییتر در خبرها اعلام شد که کارخانه عظیم بعدی این شرکت در حال راه اندازی است شانگهای، چین ساخته شده و ظرفیت تولید 10000 مگاپیکسل در سال Mega Pack یک باتری بسیار بزرگ است که انرژی را ذخیره می کند و هدف آن کمک به تثبیت شبکه و جلوگیری از قطعی های احتمالی است. این باتری‌ها به اپراتورهای شبکه اجازه می‌دهند تا ظرفیت اضافی را بین شهرها و ایالت‌های مختلف منتقل کنند و در صورت قطع یا افزایش برق در یک منطقه، نیازهای کاربران را برآورده کنند.

تسلا در حال حاضر در کالیفرنیا کارخانه بزرگی دارد که می تواند این کار را انجام دهد 10000 مگاپیکسل در سال برای تولید ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت، در توییت اعلام کرده است که کارخانه جدید شانگهای به تولید مکمل از کارخانه کالیفرنیا کمک خواهد کرد.

کارخانه جدید تسلا در چین در اواسط سال 2024 راه اندازی می شود

قرار است تسلا از فصل سوم در سال جاری ساخت این کارخانه آغاز و خط تولید آن آغاز می شود اواسط 2024 آغاز کار خبرگزاری شین هوا اعلام کرد که روز یکشنبه مراسمی به مناسبت امضای این قرارداد برگزار خواهد شد.

خبر تاسیس این کارخانه در چین در شرایطی اعلام شد که دولت آمریکا از خودروسازان و دیگر سازندگان آمریکایی خواست به دلیل تنش با این غول آسیایی، خطوط تولید خود را به آمریکا بیاورند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده ماه گذشته اعلام کرد که سازندگان خودروهای الکتریکی باید از مواد معدنی ایالات متحده در تولید باتری های خود استفاده کنند تا معافیت های مالیاتی دریافت کنند. از سوی دیگر، کاخ سفید اخیراً اعلام کرد که دریافت‌کنندگان قانون چیپس باید توافق‌نامه‌ای را امضا کنند که متعهد می‌شود توانایی‌های تولیدی خود را در چین گسترش ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید