دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر می گوید مدتی است که به عنوان رانندگان این شرکت ظاهر شده است تا مشکلات آنها را امتحان کند.

دار خسروشاهی

مدیر عامل اوبر اخیراً در مصاحبه ای فاش کرد که چند ماه پیش به طرز ماهرانه ای به عنوان راننده وارد کار شد تا بفهمد چرا این شرکت نمی تواند راننده های بیشتری را استخدام کند. او در این تست با مشکلاتی مواجه شد که رانندگان را آزار می داد و البته به گفته خودش برخی از مسافران با لحنی بی ادبانه با او صحبت کردند.

به گزارش وال استریت ژورنال، دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر در سپتامبر سال گذشته آزمایشی را انجام داد تا دریابد که رانندگان این شرکت با چه مشکلاتی دست به گریبان هستند و چرا تعداد کمی از افراد حاضر به همکاری با آنها هستند. او می‌گوید که در گذشته، این شرکت بر تجربه مسافران تمرکز می‌کرد، اما اکنون برای رقابت با خدماتی مانند Lyft، باید رانندگان بیشتر دقت کن.

در این آزمایش، او یک تسلا مدل Y کارکرده برای سوار کردن مسافران در سانفرانسیسکو خرید. او می گوید که اگرچه مشکلاتی در اپلیکیشن اوبر او استفاده از این نرم افزار را سخت می کرد، اما چیزی که بیش از همه او را شگفت زده کرد، رفتار بد برخی از مشتریان بود.

خسروشاهی می گوید برخی از مسافران پشت تلفن در حال صحبت درباره مسائل شخصی یا اسرار شرکت خود در خودرو بودند، انگار که اصلاً در ماشین نبوده است. او می گوید این رفتارها گاهی اوقات بد خلق است آسیب زا پیدا خواهد کرد

مدیر عامل اوبر در مورد “تله انعام” در سرویس تحویل غذا صحبت می کند

مدیر عامل اوبر همچنین برای بررسی وضعیت این سرویس، غذا را با استفاده از دوچرخه های برقی تحویل داد. خسروشاهی در این آزمایش با مقوله ای به نام «تله انعام»این اتفاق افتاد که مشتریان در هنگام ثبت سفارش وعده انعام بزرگی دادند اما پس از دریافت سفارش، مبلغ انعام را کاهش دادند.

خسروشاهی می گوید با حدود 100 سفر و سرو غذا تا کلاس متوسط پنج ستاره با این حال، او اعتراف می کند که شب ها می خوابید و نگران این بود که چگونه می تواند روز بعد چنین امتیاز بالایی را حفظ کند.

مدیر عامل اوبر می‌گوید که با ارائه ویژگی‌هایی مانند کابل شارژر یا ایجاد لیست‌های پخش موسیقی جذاب، سعی در خشنود ساختن سوارکاران داشته است. نتایج این آزمایش باعث شد آزمودنی ها بتوانند با یک ضربه و در نهایت به طور همزمان سفر کرده و غذا تحویل دهند صدها میلیون دلار پاداش به رانندگان این شرکت تعلق گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید