پس از موج جدیدی از اخراج‌ها در توییتر، ایلان ماسک اعلام کرد که این شرکت اکنون می‌خواهد در بخش‌های مختلف از جمله مهندسی استخدام کند.

توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک اخیراً دور دیگری از اخراج کارکنان را در توییتر آغاز کرد و اکنون به نظر می رسد که حدود دو سوم از کارکنان این شرکت بیکار هستند. با این حال، در نهایت اعلام شد که کاهش نیرو به پایان رسیده و استخدام نیروهای جدید دوباره آغاز خواهد شد.

به گزارش بلومبرگ، منابع آگاه می گویند که ایلان ماسک اخیرا تعدادی از کارمندان توییتر را اخراج کرده است. اخراج کن اما تعداد دقیق آنها مشخص نیست. البته گفته می شد این بار واحد فروش بیشترین خروجی را داشته است.

در میان فصل های جدید “رابین ویلرسرپرست تیم تبلیغات و فروشمگی مک کلین سانی ویکمعاون مشارکت توییتر اعلام کرد که با اخراج هیچ کارمند دیگری موافقت نکرده اند. “سارا روزنرئیس واحد همکاری محتوایی شعبه آمریکا نیز روز جمعه از این شرکت جدا شد.

از سوی دیگر، مدیرعامل جدید توییتر در نشستی با کارکنان خود اعلام کرد که روند کوچک سازی به پایان رسیده و اکنون به دنبال جذب کارکنان جدید او در بخش مهندسی و فروش است. ماسک گفت: «از نظر استخدام‌های مهم، می‌توانم بگویم افرادی که در برنامه‌نویسی مهارت دارند، اولویت اصلی ما هستند.

توییتر مقر خود را به تگزاس منتقل نمی کند

ثروتمندترین فرد جهان در این نشست اعلام کرد که قصد ندارد دفتر مرکزی توییتر را از سانفرانسیسکو کالیفرنیا منتقل کند. تگزاس یک حرکت، اما اگر این شرکت دو دفتر مرکزی در کالیفرنیا و تگزاس داشته باشد، دور از ذهن نخواهد بود: “اگر قرار بود دفتر مرکزی شرکت را به تگزاس منتقل کنیم، فکر می کنم این ایده تقویت می شود که توییتر از سمت چپ حرکت کند. – تبدیل شرکت به یک شرکت راست‌گرا. اتفاقی که افتاد یک تصاحب با گرایش راست نبود.» در توییتر توییتر برای تصاحب آن میانه رو می کند او رسید.”

ماسک که قبلاً گفته بود می‌خواهد توییتر یک تریبون عمومی برای صحبت همه باشد، تأکید کرد که برای رسیدن به این هدف، افراد با طیف وسیعی از نظرات باید در این پلتفرم حضور داشته باشند، حتی اگر ما با آنها موافق نباشیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از کارکنان گفت که بخش های بزرگی از پشته فناوری شرکت باید این کار را انجام دهد از آغاز بازسازی شود. ماسک همچنین در بخشی از سخنان خود اشاره کرد که شاید انجام برخی کارها بد نباشد عدم تمرکز به عنوان مثال، برخی از تیم های مهندسی را می توان در ژاپن، هند، اندونزی و برزیل راه اندازی کرد.

ایلان ماسک درباره کاربران توییتر در ژاپن او گفت که تعداد آنها به اندازه آمریکایی ها در شبکه اجتماعی است در حالی که جمعیت ژاپن یک سوم جمعیت ایالات متحده است. او تاکید کرد که موفقیت این شرکت در ژاپن باید الهام بخش برنامه های مشابه برای تمرکز بر کشورهای دیگر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید