فعالان بازار خودرو معتقدند افزایش تقاضا و البته افزایش قیمت خودرو سنت هر ساله این بازار است.

بالاخره بازار خودرو سقوط کرد

فعالان بازار خودرو معتقدند افزایش تقاضا و البته افزایش قیمت خودرو سنت هر ساله این بازار است اما امسال شاهد سنت شکنی در این بازار هستیم. اجرای طرح عرضه یکپارچه خودرو در بازار از یک سو و ورود خودروهای وارداتی به مرحله قرعه کشی از سوی دیگر از دلایلی است که فعالان بازار خودرو به این سنت شکنی در بازار نسبت می دهند. رئیس سندیکای فروشندگان خودرو با اشاره به کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر گفت: قیمت تمام خودروها بین 10 تا 15 درصد کاهش داشته است.

سعید معتمنی در خصوص آخرین مورد قیمت خودرو در بازار گفت: به دلیل کاهش قیمت ارز، قیمت خودرو در بازار رو به کاهش است. وی افزود: در چند روز گذشته قیمت انواع خودروهای داخلی، وارداتی و مونتاژی بین 10 تا 15 درصد کاهش داشته اما معاملات به صفر رسیده و بازار خودرو در رکود به سر می برد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و فروشندگان خودرو تصریح کرد: با وجود اینکه مشتریان زیادی برای خرید خودرو به قیمت کارخانه وجود دارد، اما طی چند روز گذشته تقریباً خرید و فروش در بازار آزاد صورت نگرفته و متقاضیان منتظر تثبیت قیمت ها هستند. چه قیمت خودرو در حال افزایش باشد و چه الان که قیمت ها کاهش پیدا کند، خرید و فروش در بازار صورت نمی گیرد و تا زمانی که بازار آرام نشود، بازار خودرو از رکود خارج نمی شود.

بر اساس رصد قیمت ها در بازار، قیمت 206 تیپ 2 در هفته گذشته 550 میلیون تومان بود که با کاهش قیمت های امروز در بازار حدود 470 میلیون تومان معامله شد. قیمت پژو پارس در بازار هفته گذشته حدود 550 میلیون تومان و قیمت این خودرو امروز 475 میلیون تومان است.

قیمت رانا از 520 میلیون تومان به 470 میلیون تومان و قیمت دنده از 750 میلیون تومان به 665 میلیون تومان کاهش یافت.

موتمانی گفت: هایما اس 7 پلاس که تا هفته گذشته 1730000000 تومان قیمت داشت اکنون به 1500000000 تومان رسیده است.قیمت انواع خودروهای هاچ بک و باکس تیبا در هفته جاری حدود 50 میلیون تومان و کوئیک آر و کوئیک گیر حدود 60 میلیون تومان کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید