چالش بسیاری از زیباجویانی که از لیزر مو استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم نگاهی علمی به این پرسش داشته باشیم، که آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد نازایی و ایجاد خطر برای خانم‌های باردار می‌کند یا خیر؟

تاثیر لیزر موهای زائد بر نازایی مردان

خدمات لیزر مو برای آقایان امروزه در اکثر کلینیک‌های معتبر به سادگی در دسترس است. ایران لیزر نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای آقایان خدمات ویژه در زمینه لیزر انجام می‌دهیم. بحث حول لیزر بیکینی آقایان می‌چرخد. با توجه به مکانیسم دستگاه‌های لیزر، طول موجی که از دستگاه به ناحیه تناسلی آقایان منتشر می‌شود،حداکثر تا 4 میلی‌متر وارد پوست می‌شود، و صرفا به ریشه مو تابیده می‌شود. پس نگران نباشید، این باور اشتباه است که بیضه‌های آقایان در لیزر موهای زائد آسیب می‌بینند.

تاثیر لیزر موهای زائد بر نازایی زنان

در بین عوارض لیزر موهای زائد نامی از نازایی به کار نرفته است در هیچ منبعی. با دید علمی به قضیه نگاه کنید، طول موج ساطع شده از دستگاه به ناحیه تناسلی خانم‌ها تابیده خواهد شد. این طول موج جذب تیرگی پوست خواهد شد. یعنی جذب مو می‌شود. برای همین باید بدانید که از طریق ساقه پوست به فولیکول مو می‌رسد و تمام. انرژی تابشی به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود و این یعنی از بافت مو فراتر نرفته است. همانطورکه در بالا اشاره شد. طول موج لیزر،حداکثر 4 میلی‌متر وارد بافت پوست شده و بیش از آن توان پیشرفت را ندارد. همانطور که با آناتومی دستگاه تناسلی زنان آشنایی دارید، در عمق واژن تخمدان‌ها و رحم قرار دارند، یعنی حداقل 15 سانتی‌متر از ناحیه لیزر دورتر!!! لذا لیزر موهای زائد باعث تازایی در زنان نمی‌شود.

لیزر در دوران بارداری ممنوع است؟

بر اثر تغییرات هورمونی که در بدن مادر رخ می‌دهد، ممکن است در جاهایی از بدن رویش موهای زائد را متوجه شوید، مانند سینه، شکم و البته صورت. بهترین روش این است که با وکس، ژیلت، کرم موبر و هر آنچه دم دست دارید برای از بین بردن موهای زائد دوران بارداری اقدام نمایید. علت این امر کاملا واضح است. تحقیقات اندکی روی بدن زنان باردار و لیزر موهای زائد انجام شده است. پس به ریسک آن نمی‌ارزد.

جمع بندی:

در کلینیک ایران لیزر بهترین مشاوره در زمینه لیزر موهای زائد و همچنین سایر خدمات زیبایی به صورت رایگان توسط پزشک کلینیک ارائه می‌گردد.

بهترین کلینیک لیزر مو در اصفهان برای شناخت بهتر و دقیق تر ما، مفتخریم که پذیرای شما عزیزان باشیم. تلفن تماس: 03133386252

دیدگاهتان را بنویسید