در زیر با شرایط و روش های آنلاین انتقال کسورات بیمه شخص ثالث آشنا می شویم.

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد در هنگام تمدید بیمه نامه، انتقال فرانشیز است. از آنجایی که کسورات بیمه ای بر اساس شماره پلاک ثبت و تعیین می شود، انتقال این کسورات در صورت فروش یا تعویض وسیله نقلیه موضوع مهمی است. حال با نحوه انتقال کسورات بیمه شخص ثالث آشنا می شویم.

همواره سوالات و ابهاماتی در خصوص واگذاری فرانشیز بیمه شخص ثالث وجود داشته که این موضوع را برای متقاضیان پیچیده جلوه داده است.

تبدیل فرانشیز بیمه شخص ثالث به ویژه برای کسانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را تا حد امکان با رانندگی خوب و دقیق رعایت کرده اند بسیار مهم است. این اهمیت همچنین زمانی آشکارتر می شود که خودرو به افرادی فروخته می شود که شخصاً هزینه خسارت ناشی از تصادف و در شرایطی که در آن مقصر بوده اند، متقبل می شوند.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

طبق مقررات 1401، تخفیف بیمه نامه شخص ثالث تنها در صورت داشتن یکی از شرایط زیر قابل دریافت است:

  • حرکت به سمت ماشین جدید مالک فعلی (که نمی تواند 0 کیلومتر باشد)
  • اعضای خانواده درجه یک مالک فعلی از جمله همسر، پدر، مادر و فرزندان او را به وسیله نقلیه منتقل کنید
  • تبدیل از ماشین دست دوم به ماشین صاحب جدید (که باید کار کند)
  • انتقال از وسیله نقلیه متعلق به یک شرکت حقوقی به وسیله نقلیه دیگری متعلق به همان شرکت با همان کاربر (مثلاً سواری به کامیون، کامیون به کامیون و غیره)

اگر یکی از شرایط ذکر شده شامل وضعیت خودروی شما می شود، می توانید کسورات بیمه نامه خود را به روش های مختلف تبدیل کنید. از بین روش های موجود، تمدید آنلاین بیمه نامه شخص ثالث و انتقال فرانشیز آنلاین کمترین دردسر را دارد.

کسر بیمه انتقال

روش های آنلاین انتقال کسورات بیمه نامه

برای انتقال آنلاین کسورات بیمه نامه، فقط باید وارد یکی از وب سایت های خدمات بیمه آنلاین شوید. به عنوان مثال با کمک استعلام آنلاین پلاک می توانید تمامی سوابق و کسورات شماره پلاک خود را بدون هیچ گونه عوارض خاصی در سایت بازار بیمه انتقال دهید.

به طور کلی انتقال تخفیفات شرایط و ضوابط متفاوتی دارد اما بسیاری از این پیچیدگی ها در سایت بازار بیمه مرتفع شده است و با توجه به تاییدیه های بیمه مرکزی این سایت فقط با شماره پلاک و کد ملی مالک و در صورت وجود تخفیف نسبت به سالهای قبل آن تخفیف را به خودروی نو انتقال دهید.

در صورت نیاز به ضمیمه یا مدارک دیگری برای انتقال تخفیف ها، تیم پشتیبانی حرفه ای و تخصصی بیمابازار به شما کمک می کند تا بتوانید تمامی تراکنش های تخفیف را با موفقیت هر چه بیشتر و بدون عارضه و مراجعه حضوری انجام دهید.

همچنین با خرید بیمه بدنه از بیما بازار می توانید امنیت وسیله نقلیه خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید