فادل پس از تأسیس و فروش شرکت خود به گوگل، اکنون در هیئت مدیره آرم حضور دارد.

بازو

تونی فادل، معاون سابق اپل و معروف به “پدر آی پاد” ظاهراً قصد ندارد به این زودی بازنشسته شود. فادل پس از ایجاد شرکت خود و فروش آن به گوگل، اکنون در هیئت مدیره شرکت طراحی اسلاید حضور دارد. بازو پیوستن.

همانطور که CNET گزارش داد، فادل اخیراً به هیئت مدیره Arm ملحق شده است تا به این شرکت کمک کند طراحی پردازنده های خود را بهبود بخشد زیرا Arm قصد دارد فناوری خود را به دستگاه های بسیار بیشتری نسبت به تلفن های هوشمند گسترش دهد.

تاریخچه Fadell با Arm به مدت ها قبل از این نقش جدید برمی گردد. او در گذشته مسئول استفاده از تراشه های این شرکت در آی پاد و آیفون بود. معماری ARM آنقدر کارآمد است که اکنون برای تراشه های کامپیوتری M1 و M2 اپل استفاده می شود.

تمرکز ARM بر مصرف کم انرژی

بازو

در این گزارش تمرکز این شرکت بر مصرف کمترین انرژی به عنوان بزرگترین دلیل جذابیت فاضل ذکر شده است. فادل می‌گوید: با توجه به اینکه برق در حال حاضر یک محدودیت عمده برای رایانه‌ها و سرورها محسوب می‌شود، تمرکز Arum بر روی توان کم بسیار مهم‌تر است.

او توضیح داد که انتظار دارد همانطور که در مورد «کاربر نهایی» فکر می‌کند، «نگرش گسترده‌تر سیستم» را به Arm بیاورد. فادل توسط مدیر عامل شرکت، رنه هاس، برای همکاری با Arm دعوت شد. هاس همچنین فادل را به عنوان یکی از اعضای جدید هیئت مدیره شرکت در جریان Web Summit 2022 در لیسبون معرفی کرد.

تونی فادل

دقیقاً مشخص نیست که Fadell در Arm چه خواهد کرد، اما این اعلامیه در زمان مهمی برای این شرکت منتشر می شود. در سال 2020، اپل اعلام کرد که قصد دارد از پردازنده های اینتل فاصله بگیرد و رایانه های مک را به تراشه های مبتنی بر ARM خود مجهز کند. تراشه‌های ARM به‌طور گسترده در گوشی‌ها و تبلت‌ها و نه تنها توسط اپل استفاده می‌شوند.

همچنین در سال 2020، انویدیا تصمیم خود را برای خرید Arm به قیمت بیش از 40 میلیارد دلار اعلام کرد. با این حال، این شرکت در اوایل سال جاری تصمیم خود را تغییر داد.

دیدگاهتان را بنویسید