TSMC رکورد فروش خود را در فوریه 2022 شکست

شرکت نیمه هادی تایوانی TSMC امروز گزارش اولیه خود را برای سه ماهه اول سال 2022، 11 مارس 2022 (20 مارس 1400) منتشر کرد. بزرگترین صندوق نیمه هادی جهان فروش فوریه را حدود 5.2 میلیارد دلار گزارش کرد.

5.2 میلیارد دلار بزرگترین رکورد TSMC برای سه ماه است. فروش ماهانه این شرکت نسبت به ماه گذشته (ژانویه 2022) 15 درصد کاهش یافته است که ممکن است به دلیل تعطیلات سال نو قمری باشد.

درآمد TSMC

با این حال، فروش سه ماهه TSMC نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است. در دو ماه اول سال 2022، این شرکت فروش کل 5.2 میلیارد را به ثبت رساند که 36.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

TSMC انتظار دارد فروش مارس بیشتر از ماه مشابه سال گذشته باشد. بنابراین، پیش بینی درآمد خود را به 17.2 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2022 تعدیل کرد و فروش را به میزان 16.6 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2021 افزایش داد.

مقالات مرتبط:

  • TSMC مالک اپل ایر است. اینتل در تلاش است تا جایگاه خود را بازیابد

بر اساس گزارش Techspot، این شرکت طی دو سال گذشته به دلیل ادامه تقاضا برای تراشه‌های پیشرفته، دستاوردهای مالی قابل توجهی کسب کرده است و متعهد شده است که بین 40 تا 44 میلیارد دلار برای ارتقای ظرفیت تولید خود تا سال 2022 در اوایل سال جاری میلادی اقدام کند. بود اراده.

حدود 26 درصد از درآمد TSMC از سفارشات اپل است. به عنوان مثال، تراشه Apple M1 Ultra که اخیراً معرفی شده است، نتیجه همکاری کوپرتینویی با TSMC است. اپل بزرگترین مشتری سازنده نیمه هادی تایوانی است که از جدیدترین لیتوگرافی نانومتری این شرکت و تراشه 2.5 بعدی پیشرفته روی ویفر روی بستر برای کاربردهای با کارایی بالا استفاده می کند.

tsmc-lithography

Foundry به چند دلیل به آینده خوشبین است: از یک طرف، انویدیا 10 میلیارد دلار برای استفاده از ظرفیت 5 نانومتری خود هزینه کرده است، و از طرف دیگر، لیتوگرافی 3 نانومتری آن عالی به نظر می رسد و کوالکام به دنبال استفاده از آن برای 8 است. تراشه های سری. در حال برنامه ریزی است از اسنپدراگون برای آینده خود استفاده کنید.

TSMC قصد دارد در سال جاری قیمت ویفرهای 7 نانومتری و 5 نانومتری را برای مشتریان خود افزایش دهد و احتمالا کمترین افزایش قیمت برای اپل اعمال خواهد شد. برای سایر شرکت ها، افزایش قیمت از سه ماهه سوم سال 2022 بین 10 تا 20 درصد خواهد بود و TSMC انتظار دارد در سال آینده 25 تا 29 درصد افزایش درآمد نسبت به سال گذشته داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید