مدیری که نمی خواست به توییتر 2.0 برود و با شرایط ترک شرکت موافق نبود، با حکم دادگاه از اخراجش جلوگیری شد.

توییتر

به نظر می رسد معاون سیاست عمومی توییتر در ایرلند با دستور موقت دادگاه عالی دوبلین از اخراجش جلوگیری شده است. سینید مک‌سوینی می‌گوید پس از پاسخ ندادن به ایمیلی که ایلان ماسک برای کارمندان ارسال کرده و آنها را به توییتر 2.0 دعوت کرده بود، دسترسی به حساب‌هایش را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری ایرلندی تایمز، خانم مک سوینی به ایمیل ماسک پاسخ مثبتی نداد زیرا در آن ایمیل مشخص نبود که مدیرعامل جدید شرکت دقیقاً چه انتظاراتی از کارمندانی دارد که قصد دارند در شرکت بمانند. از سوی دیگر به نظر نمی رسید بسته جدایی توئیتر با شرایط قرارداد او مطابقت داشته باشد. در نتیجه او اصلا به این ایمیل پاسخ نداد و پس از قطع دسترسی به دادگاه رفت.

اکنون، اگرچه وکلای توییتر گفته‌اند که مک‌سوینی می‌خواهد در شرکت بماند و دسترسی او را بازیابی خواهند کرد، مک‌سوینی هنوز نمی‌تواند به حساب‌هایش دسترسی داشته باشد و نمی‌تواند کار کند. قاضی برایان اومور در حکم خود گفت توییتر نمی تواند این کارمند را اخراج کند، اما اشاره ای به بازگرداندن او به کار نکرد. دادگاه هفته آینده دوباره به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

مک سوینی بنشین

آینده مبهم کارمندان و مدیران توییتر

مک سوئینی تنها مدیر توییتر نیست که آینده نامشخصی در این شرکت دارد. رابین ویلر، رئیس فروش تبلیغات این شرکت، چند هفته پیش استعفا داد. ماسک در واکنش به این اتفاق ابتدا از او خواست که در شرکت بماند اما سپس او را اخراج کرد. مک‌سوینی همچنین می‌گوید که پیام‌های رمزآمیزی از ماسک دریافت کرده است که در آن پیشنهاد شلیک و سربازگیری مجدد سربازان بدون هیچ دلیل آشکاری را می‌دهد.

ماسک از زمان ورود به توییتر، اکثر کارمندان این شبکه اجتماعی را اخراج کرده است، اما برخی از آنها را به بازگشت به کار دعوت کرده است. او اکنون شرکت را با کمتر از یک سوم کارکنان قبلی اداره می کند و اعلام کرده است که آماده استخدام کارمندان جدید است. ایلان ماسک حتی برای حل دو مشکل در توییتر از یکی از مخالفانش کمک گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید