هنوز مشخص نیست که کدام یک از کارمندان این اداره در این دور جدید اخراج خواهند شد.

کاهش

متا که اخیراً چندین کارمند خود را اخراج کرده است، اکنون ظاهراً در حال برنامه ریزی برای شروع دور جدیدی از اخراج یا اخراج انبوه کارکنان است.

بر اساس گزارش Vox بر اساس منابع درون شرکت، متا اکنون برنامه ریزی می کند 4 هزار کارمند او به خود شلیک کرد، مدیرعامل متا مارک زاکربرگ قبلاً گفته بود که اخراج‌های ماه آوریل بر کارکنان فناوری تأثیر می‌گذارد و به نظر می‌رسد دور دیگری از اخراج‌ها برای ماه می برنامه ریزی شده است.

برخی گزارش‌ها حدس می‌زنند که کارمندان پروژه‌ها و تیم‌های برنامه‌های فیس‌بوک و واحد Reality Labs که مسئول تجربیات واقعیت افزوده و مجازی متا هستند، احتمالاً شغل خود را در این دور جدید از دست خواهند داد. Business Insider همچنین گزارش داد که افرادی که در توسعه بازی کار می کنند احتمالاً هنوز اخراج نخواهند شد، زیرا متا تلاش می کند متاورس را به گیمرهای سنتی ارائه دهد.

کوچک سازی در شرکت های تعریف و فناوری

اخراج دسته جمعی متا به عنوان بخشی از استراتژی های جدید و گسترده تر بازسازی این شرکت است که مارک زاکربرگ آن را «سال کارآمدی» نامیده است. زاکربرگ این برنامه جدید را در نوامبر سال گذشته با اخراج 11000 کارمند آغاز کرد و 10000 کارمند دیگر در مارس سال گذشته اخراج شدند.

سایر شرکت‌های دنیای فناوری نیز به دلایل مختلف مجبور به کاهش هزینه‌های خود شده‌اند. از آن جمله می توان به توییتر اشاره کرد که با وجود اینکه سال گذشته ایلان ماسک، مدیرعاملش گفت که اکنون به دنبال استخدام کارمندان جدید هستیم، بار دیگر بخشی از کارکنان خود از جمله مدیر تیم توییتر بلو را برکنار کرد. علاوه بر این، گزارش های منتشر شده در این ماه نشان می دهد که اخراج ها ممکن است در اپل آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید