گزارش ها حاکی از آن است که توییتر هزاران کارمند قراردادی خود را بدون هشدار برای کاهش هزینه ها اخراج کرده است.

لوگوی توییتر

توییتر روز شنبه تعداد زیادی از کارمندان قراردادی خود را که شامل حدود از 4400 تا 5500 نفر کنار گذاشتن گزارش ها حاکی از آن است که بیشتر قراردادهای این افراد بدون اطلاع قبلی فسخ شده است و آنها تنها زمانی متوجه شدند که دسترسی به ایمیل شرکت و سیستم های ارتباطی داخلی را از دست داده اند.

گزارش کردن کیسی نیوتن از پلتفرمی که اولین بار این خبر را اعلام کرد، کارمندان قراردادی توییتر شنبه شب در آمریکا و سراسر جهان در تیم های مختلف از جمله تیم مدیریت محتوا، بازاریابی و مهندسی اخراج شدند. به نظر می رسد که این شرکت به مدیران تیم اطلاع نداده است که این نیروها اخراج خواهند شد و آنها تنها پس از غیرفعال کردن حساب های کاربری کارمندان متوجه شدند.

توییتر همچنان به دنبال کاهش هزینه ها است

با توجه به ایمیل داخلی ارسال شده به پیمانکاران، که محتوای آن توسط Insider به اشتراک گذاشته شده است (و گفته می شود پس از قطع دسترسی به دست آمده است)، توییتر به صراحت اعلام کرد که این تصمیم بخشی از تغییر اولویت ها و تلاش برای کاهش هزینه ها توسط این شرکت بود. در این ایمیل آمده است که آخرین روز کاری این افراد دوشنبه 23 نوامبر است، اما از آنها انتظار نمی رود کار خاصی انجام دهند.

دفتر توییتر

از زمان ورود ماسک به توییتر، این شرکت با مدیران ارشد و مدیرعامل خود خداحافظی کرده است و اندکی بعد، حدود نیمی از کارکنان خود اخراج شدند. ایلان ماسک همچنین در یک جلسه پرسش و پاسخ با کارکنان به صراحت گفت که نیروهای باقی مانده باید دفاتر این شرکت برگردید و فقط افراد ممتاز می توانند از راه دور به کار خود ادامه دهند. او تهدید کرد که اگر کارمند بتواند سر کار برود، اما او به شرکت نیامد، این به معنای استعفای او است.

توییتر هنوز به درخواست‌های رسانه‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداده است و بعید است که این کار را انجام دهد، زیرا به نظر می‌رسد این شرکت دیگر واحد ارتباطی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید