توییتر از ایلان ماسک شکایت کرد و مدعی شد که ثروتمندترین مرد جهان به تعهدات خود عمل نکرده است. این شرکت اکنون از مدیرعامل تسلا خواسته است تا این قرارداد را تکمیل کند. ماسک سابق …

توییتر ایلان ماسک

توییتر از ایلان ماسک شکایت او مدعی شد که ثروتمندترین فرد جهان از انجام تعهدات خود سر باز زد. این شرکت اکنون از مدیرعامل تسلا خواسته است تا این قرارداد را تکمیل کند. ماسک پیش از این رسما اعلام کرده بود که این شبکه اجتماعی اطلاعات کافی در مورد فعالیت ربات ها و آمار حساب های جعلی ارائه نمی دهد و به همین دلیل از این معامله خارج شد.

توییتر در شکایتی که در دادگاه جنایی دلاور تنظیم شده است، اعلام کرد: «توئیتر این شکایت را برای جلوگیری از نقض مجدد توافق ماسک، وادار کردن ماسک به انجام تعهدات قانونی خود و اجرای توافق بر اساس شرایط آن، تنظیم کرد.

مدیر عامل توییتر برت تیلور در صفحه خود کتاب ها که این شکایت علیه ایلان ماسک در رابطه با تعهداتش مطرح شده است مسئول با قرار دادن فاصله کوتاه، ماسک نیز روی آن قرار دارد توییت او مدعی شد که اقدام توییتر طعنه آمیز و خنده دار است.

الون ماسک

ایلان ماسک نقش توییتر را بازی کرد

در پرونده شکایت توییتر گفته شده بود که چگونه ایلان ماسک با پیشنهاد سخاوتمندانه غیرمنتظره خود ابتدا خواستار خرید این شرکت شد و سپس تقریباً بلافاصله رفتار خود را تغییر داد و از آن پیروی کرد. شرکت بازی قرارداد را ترک کند در این دادخواست آمده است که وقتی بازار سهام سقوط کرد، ماسک به دنبال راهی برای خروج از معامله بود، بنابراین او سعی کرد طرف مقابل را به نقض قرارداد متهم کند.

اینجاست که مشکل کاربران تقلبی به وجود می آید. وکلای توییتر می گویند که ماسک قبل از امضای قرارداد از این شرکت تعداد تخمینی اکانت های اسپم را نپرسیده است. او حتی حاضر شد از طریق این قرارداد به اطلاعات غیر عمومی شرکت دسترسی نداشته باشد تا هیئت مدیره راضی شود.

البته، این شرکت در نهایت اطلاعات بیشتری را در مورد وضعیت بات‌نت در اختیار ماسک قرار داد. با این حال تیم ماسک خواهان اطلاعات بیشتر در این زمینه بود و حتی خواستار دسترسی به ایمیل ها و پیام های مدیران در این زمینه بود. توییتر می گوید این درخواست بر اساس تصمیمش مبنی بر عدم ممیزی داده های شرکت است خیلی عجیب او بود.

با توجه به اینکه قرارداد خرید توییتر باید تا 24 اکتبر (2 آبان) اجرا شود، این شرکت از دادگاه می خواهد که رسیدگی به پرونده آن در اسرع وقت آغاز شود. با این حال، این شبکه اجتماعی تاکنون ضررهای زیادی از معامله با ماسک دیده است و شرایط آنها بسیار بدتر از چند ماه پیش است.

دیدگاهتان را بنویسید