گزارش جدید حاکی از آن است که واشنگتن در توییتر به دنبال دسترسی سرمایه گذاران خارجی در دوره ایلان ماسک است.

توییتر

معامله ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک برای خرید توییتر هنوز توسط دولت آمریکا تایید نشده است. یک گزارش جدید می گوید واشنگتن در حال بررسی است که آیا سرمایه گذاران خارجی شریک ماسک به اطلاعات خصوصی کاربران در این شبکه اجتماعی دسترسی داشته اند یا خیر.

به گزارش بلومبرگ، منابع آگاه می گویند که دولت آمریکا در حال دریافت اطلاعات بیشتر در مورد توافقات ویژه ایلان ماسک با سرمایه گذاران خارجی درگیر در خرید توییتر است. از جمله این سرمایه گذاران به «الولید بن طلال» اشاره می کنیم. شاهزاده عربستان سعودی و موسسه سرمایه گذاری قطر نقل قول. علاوه بر این، معاملات تجاری ماسک در اوکراین و چین نگرانی های دیگری نیز به مقامات دولت آمریکا اعلام شده است.

چند روز پیش جانت یلن، وزیر خزانه داری و رئیس جمهور آمریکا کمیته سرمایه گذاری خارجی (CFIUS) گفت هیچ دلیلی برای شروع تحقیقات در مورد تصاحب توییتر وجود ندارد. اما جو بایدن مدعی شد که با توجه به روابط ماسک با سایر کشورها، نگاه به این توافق ایده بدی نیست.

توییتر ایلان ماسک توسط نهادهای مختلفی رصد می شود

سناتور کریس مورفی همچنین از کمیته سرمایه گذاری خارجی آمریکا خواست تا در مورد سهم عربستان سعودی در مالکیت جدید توییتر تحقیق کند. او در پاسخ به یلن گفت: “من این تصمیم را نمی فهمم. CFIUS برای بررسی این معاملات ایجاد شده است.” علاوه بر این، گروهی از سناتورها مانند الیزابت وارن، دایان فاینشتاین و اد مارکی از FTC خواستند که در این زمینه دخالت کند. در مورد توییتر

این نمایندگان در نامه خود از FTC خواستند بررسی کند که آیا توییتر مشمول دستورالعمل Mask Rules است یا خیر حمایت از مصرف کننده نقض شده یا نه در این پیام به طور مشخص به سرویس جدید آبی توییتر اشاره شده است که موجی از اکانت های جعلی را در این شبکه اجتماعی به راه انداخته است.

علاوه بر این، این شرکت در سال 2011 توافقنامه ای را با کمیسیون تجارت فدرال امضا کرد که برخی معتقدند در صورت عدم رعایت مدیریت جدید، می تواند میلیاردها دلار جریمه شود.

دیدگاهتان را بنویسید